Karty na stół

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 15) Seria: Agata Christie - Królowa Kryminału kryminał, sensacja, thriller
Cards on The Table
Wydawnictwo Dolnośląskie
powieść detektyw zbrodnia śledztwo
Cards on The Table
Herkules Poirot (tom 15)
kryminał, sensacja, thriller
Agata Christie - Królowa Kryminału
powieść detektyw zbrodnia śledztwo

Książka ktora zapoczątkowała moją miłość do literatury. Mam do niej Ełkiem sentyment!
Lekka, bardzo przyjemna lektura. Nie wiedzialam do samego końca kto jest sprawcą. Super :)

1925

W mojej ocenie to jedna z najlepszych powieści kryminalnych Agathy Christie. Intrygująca, pełna zawirowań fabuła, wyraziści, ciekawie odmalowani bohaterowie, dużo orientalnych smaczków i sporo humoru.

akcja dość wolna, momentami nudna, ale za to zakończenie bardzo dobre i emocjonujące

Mówiąc szczerze, świetnie się bawiłam. Idealna na pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Szybko się czyta, choć akcja sama sobie jest dość powolna (nie mówię tu oczywiście o samym przebiegu śledztwa). Zaskakuje niebanalnym, niemal do ostatniej strony nieznanym nam zakończeniem.

Agatha Christie jak zawsze w formie. Miło powrócić do kryminałów, które czytało się od podstawówki

To kolejny kryminał w wykonaniu Agathy Christie, któremu dałam szansę. Niestety, nie należał do moich ulubieńców... Intryga jak zawsze na wysokim poziomie, jednak czegoś mi w niej brakowało. Albo raczej, czegoś było tu za dużo! Trochę pogubiłam się w tej historii i nawet zakończenie, choć złożone i ciekawe, nie zaskoczyło mnie tak, jak w wielu innych powieściach Christie....

ok,jak to Christie :)

https://natcystycznapaplaninablog.blogspot.com/2020/01/kolekcja-tygrysow-pana-shaitany.html ← tu całość
Nie znam się za bardzo na kryminałach, bo jakoś nie mogłam się do nich przekonać, mimo że bardzo lubię seriale z tego gatunku i trochę czytam o „słynnych” mordercach, dlatego nie nazwałabym tego kompetentną recenzją. Wiem tylko, że pani Christie bez litości wyśmiewa...

Jak przystało na "królowa" Agathe mistrzowski kryminał.. Mimo, że książka krótka świetnie nakresleni bohaterowie, a finał "petarda" nic dodać nic ująć.

Kto nie zna Herkulesa Poirota niech pierwszy rzuci kamień. Chyba nie muszę wyjaśniać, kim jest człowiek mierzący raptem metr pięćdziesiąt w kapeluszu? Oczywiście, żartuję. Poirot może być nieco wyższy i nie nosi kapelusza, ale ma starannie wypielęgnowany, gruby wąs oraz hopla na punkcie porządku. Poza tym należy do grona najbardziej utalentowanych, prywatnych...

Dyskusje

3 764