The Dragons of Winter

Okładka książki The Dragons of Winter James A. Owen
Okładka książki The Dragons of Winter
James A. Owen Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Kroniki Imaginarium Geographica (tom 6) fantasy, science fiction
Kroniki Imaginarium Geographica (tom 6)
Simon & Schuster
2013-06-09
2013-06-09

Tą serię charakteryzuje duża liczba bohaterów, że którymi czytelnik nie koniecznie nadąża, a do tego sporo sekretów, które ujawniają się z czasem.
O ile się nie mylę, w tej książce autor po raz pierwszy zastosował fabułę wielowątkową i trzeba przyznać, że wyszło to historii na dobre. Przygody budzą ciekawosc czytelnika, a nowi bohaterowie dostraczają wrażeń.
Jedyne co mi nie pasuje, to powtarzający się kanon złoczyńcy. Tak jak w poprzednich częściach autor męczył w kółko tego samego winowajcę wszystkiego co złe, po poprzedniej części miałam wrażenie, że w końcu zakończył go maltretować, tak po tej książce mam wrażenie, że jednak nie potrafi on oderwać się w pełni od schematu jak sobie obrał dla złego charakteru.

Jednak mimo wszystko seria dalej pozostawia wiele niewyjaśnionych kwestii, które sprawiają, że z zaciekawienie i nadzieja na wyjaśnienia czytelnik sięga po następną część.

Jedyne co mi...

• Kupię