Czerń Kruka

Okładka książki Czerń Kruka
Ann Cleeves Wydawnictwo: Amber Cykl: Kwartet szetlandzki (tom 1) Seria: Kryminał z klasą kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kwartet szetlandzki (tom 1)
Kryminał z klasą
Sławomir Kędzierski
literatura brytyjska

więcej Więcej

Bardzo miłe zaskoczenie.
Życie w małej społeczności ( to już mnie kupiło ), gdyż fascynacja małymi grupami społecznymi jest dla mnie czymś bardzo intrygującym.
Krajobraz, przemówił do mnie i dał się odczuć gdzieś w głębi mojego mózgu podczas lektury.
Bohaterowie, ich życie i zachowania dość ciekawie, co sprawiało, że mogłem zrozumieć i postępowanie.
Oczywiście największym...

Bardzo przeciętna i przewidywalna historia. Kolejnych części raczej nie przeczytam. Nuda.

To się po prostu dobrze czyta. Świetnie nakreśleni bohaterowie, z którymi łatwo się zaprzyjaźnić, klimat, zagadka - jestem pod wielkim wrażeniem.

Ogromnie mi się podobało.
To jest taki rodzaj kryminału, który lubię najbardziej. Sporo psychologii, mało okrucieństwa (tak, wiem, że dziwna uwaga jeśli chodzi o kryminał), niewielka społeczność.
Tu dodatkowym bonusem są piękne, surowe Szetlandy.
Bardzo gorąco polecam, a sama szybko sięgam po tom drugi.

„Czerń kruka” to całkiem dobry kryminał, podoba mi się, że tak powiem, lokalizacja. Myślę jednak, że nie jest jakiś wyróżniający się, po prostu klasa średnia, mocna klasa średnia :-) Momentami trochę męczący, ale może to kwestia specyficznego środowiska, w którym się rozgrywa. Można przeczytać, choć znam takich, którzy dość szybko domyślą się, kto jest sprawcą.

Dobry , mroczny kryminał.Autorka mistrzowsko nakreśla sylwetki bohaterów,rozbudzając ciekawość i zainteresowanie czytelnika zagadką , którą próbuje rozwiązać detektyw.Akcja rozgrywa się na Szetlandach, małej , spokojnej wyspie gdzie każdy każdego zna.Zamordowano dziewczynę , wcześniej zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach inna dziewczynka i choć śledztwo umorzono to...

Ann Cleeves "Raven Black"/ "Czerń kruka
Szetlandy pokryte śniegiem, ścięte mrozem, oraz krążące stado kruków. W takich to okolicznościach Fran Hunter znajduje zwłoki jej nastoletniej sąsiadki, Catherine Ross. Głównym podejrzanym staje się Magnus, już kiedyś zamieszany w sprawę zaginięcia innej dziewczynki.
Detektyw Jimmy Perez wraz z kolegami, zajmą się sprawą. Co tam się...

Może być.

58/52/2021

Skusiłam się na książkę ponieważ oglądałam serial "Szetlandy" i zakochałam się w tamtejszych krajobrazach. Świetny kryminał, historia ładnie "spięta"- wątki nie są porozrzucane i rozrośnięte jak czasem u innych autorów (i po 100 stronach czytelnik już nie wie, kto jest kim). Szczerze polecam dla tych, którzy lubią takie niespieszne historie bez fajerwerków i nagłych zwrotów...

1 296
  • 2019