Pod Anodynowym Naszyjnikiem

Martha Grimes Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Inspektor Richard Jury (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
The Anodyne Necklace
Anna Bartkowicz
W.A.B.
dochodznie morderstwo Anglia
The Anodyne Necklace
Inspektor Richard Jury (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Anna Bartkowicz
dochodznie morderstwo Anglia

Na jednej z londyńskich stacji metra ktoś do nieprzytomności pobił nastoletnią skrzypaczkę. Niedługo potem, w pobliżu jednej ze spokojnych wsi w okolicach Londynu, znaleziono okaleczone zwłoki młodej, niezidentyfikowanej kobiety. Pozornie tych dwóch spraw nie łączy nic, poza drobnym szczegółem. Nieznana ofiara została znaleziona w pobliżu Littlebourne - wsi, której...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo sympatyczna seria, trochę rąci myszką, ale wcale mi to nie przeszkaza. Świetni bohaterowie i humor.

Jak to seria Jury & Melrose - po prostu uroczo, klimatycznie - doskonale zarysowani bohaterowie.
Na długi weekend na kanapie plus kot na kolanach.

W Littlebourn małym, prowincjonalnym miasteczku zostaje znalezione ciało młodej, nieznanej dziewczyny, a w londyńskim metrze zdarzył się brutalny atak na uliczną skrzypaczkę. No i jeszcze tajemnicza mapa skarbów. Jak to wszystko z sobą pogodzi Richard Jury, inspektor Scotland Yardu.
W tym tomie autorka zawarła wszystko co najlepsze, jest tu urok angielskiej prowincji,...

Książka trochę dobra, trochę zła. Zdecydowanie nie jest to kryminał wciągający zagadką, która to w tym przypadku była zbyt zagmatwana i w ostateczności mało przekonująca. Bardziej jest to książka obyczajowa z morderstwem w tle - autorka z lubością odmalowuje obraz angielskiej wsi i jej mieszkańców, trochę groteskowy, trochę zabawny, mocno stereotypowy. Natomiast zadowolony...

Ujmę to tak: kryminał jakich wiele. Czyta się szybko, dobry na rozluźnienie, ale arcydzieło to to nie jest.

2014

Ta część nieco nie sprostała moim oczekiwaniom.
Może dlatego że zabrakło lady Agathy i humoru, który nieodparcie towarzyszy starciom Melrosa z ciotką, a może po prostu intryga była grubymi nićmi szyta i jakaś taka rozczłonkowana?
Moim zdaniem ta pozycja jest słabsza niż dwie wcześniejsze, i tylko Emily ratuje sytuację.
Niemniej czyta się przyjemnie, postacie z angielskiej...

Stara dobra Anglia,jak za dawnych lat.Morderstwo okaleczenie zwłok.Dobre to,myślę sobie.
Kupiłem w Biedronce za 5 zł.Bardzo lubię,takie kryminały i jestem szczęśliwy,że mogłem przeczytać.
Inspektor Jury,jest nieco stonowany.I raczej nie typ twardziela.
Ale,to dobry glina.Książka może,nie wybitna.Lecz dobra./

Jak na kryminał „Pod Anodynowym Naszyjnikiem” ma nijaką intrygę. Śledztwo w zasadzie się wlecze, dużo zagmatwanych wątków, które nie porywają czytelnika. A rozwiązanie mało spektakularne, chociaż wiarygodne. Z drugiej strony niezły humor i charakterystyczny klimat angielskiego miasteczka sprawiają, że lektura jest przyjemnością. Niestety, zostaje jeszcze trzecia strona:...

Inspektor (a raczej nadinspektor) Jury numer 3!
Grimes po raz kolejny nie zawodzi. Intryga wciąga, trupy się piętrzą, Wiggins wciąż choruje, a Planta przegaduje dziesięciolatka. Czegóż chcieć więcej? Tylko części czwartej!

• Kryminały
  • Kryminał