Pod Anodynowym Naszyjnikiem

Okładka książki Pod Anodynowym Naszyjnikiem
Martha Grimes Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Inspektor Richard Jury (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Inspektor Richard Jury (tom 3)
The Anodyne Necklace
W.A.B.
2009-06-01
2009-06-01
Anna Bartkowicz
dochodznie morderstwo Anglia

więcej Więcej

Na jednej z londyńskich stacji metra ktoś do nieprzytomności pobił nastoletnią skrzypaczkę. Niedługo potem, w pobliżu jednej ze spokojnych wsi w okolicach Londynu, znaleziono okaleczone zwłoki młodej, niezidentyfikowanej kobiety. Pozornie tych dwóch spraw nie łączy nic, poza drobnym szczegółem. Nieznana ofiara została znaleziona w pobliżu Littlebourne - wsi, której...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo sympatyczna seria, trochę rąci myszką, ale wcale mi to nie przeszkaza. Świetni bohaterowie i humor.

Jak to seria Jury & Melrose - po prostu uroczo, klimatycznie - doskonale zarysowani bohaterowie.
Na długi weekend na kanapie plus kot na kolanach.

W Littlebourn małym, prowincjonalnym miasteczku zostaje znalezione ciało młodej, nieznanej dziewczyny, a w londyńskim metrze zdarzył się brutalny atak na uliczną skrzypaczkę. No i jeszcze tajemnicza mapa skarbów. Jak to wszystko z sobą pogodzi Richard Jury, inspektor Scotland Yardu.
W tym tomie autorka zawarła wszystko co najlepsze, jest tu urok angielskiej prowincji,...

Książka trochę dobra, trochę zła. Zdecydowanie nie jest to kryminał wciągający zagadką, która to w tym przypadku była zbyt zagmatwana i w ostateczności mało przekonująca. Bardziej jest to książka obyczajowa z morderstwem w tle - autorka z lubością odmalowuje obraz angielskiej wsi i jej mieszkańców, trochę groteskowy, trochę zabawny, mocno stereotypowy. Natomiast zadowolony...

Ujmę to tak: kryminał jakich wiele. Czyta się szybko, dobry na rozluźnienie, ale arcydzieło to to nie jest.

Ta część nieco nie sprostała moim oczekiwaniom.
Może dlatego że zabrakło lady Agathy i humoru, który nieodparcie towarzyszy starciom Melrosa z ciotką, a może po prostu intryga była grubymi nićmi szyta i jakaś taka rozczłonkowana?
Moim zdaniem ta pozycja jest słabsza niż dwie wcześniejsze, i tylko Emily ratuje sytuację.
Niemniej czyta się przyjemnie, postacie z angielskiej...

Stara dobra Anglia,jak za dawnych lat.Morderstwo okaleczenie zwłok.Dobre to,myślę sobie.
Kupiłem w Biedronce za 5 zł.Bardzo lubię,takie kryminały i jestem szczęśliwy,że mogłem przeczytać.
Inspektor Jury,jest nieco stonowany.I raczej nie typ twardziela.
Ale,to dobry glina.Książka może,nie wybitna.Lecz dobra./

Jak na kryminał „Pod Anodynowym Naszyjnikiem” ma nijaką intrygę. Śledztwo w zasadzie się wlecze, dużo zagmatwanych wątków, które nie porywają czytelnika. A rozwiązanie mało spektakularne, chociaż wiarygodne. Z drugiej strony niezły humor i charakterystyczny klimat angielskiego miasteczka sprawiają, że lektura jest przyjemnością. Niestety, zostaje jeszcze trzecia strona:...

Inspektor (a raczej nadinspektor) Jury numer 3!
Grimes po raz kolejny nie zawodzi. Intryga wciąga, trupy się piętrzą, Wiggins wciąż choruje, a Planta przegaduje dziesięciolatka. Czegóż chcieć więcej? Tylko części czwartej!

• Kryminały
  • Kryminał