Wielkie zasługi

Okładka książki Wielkie zasługi Joanna Chmielewska
Okładka książki Wielkie zasługi
Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Phantom Press Cykl: Janeczka i Pawełek (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Janeczka i Pawełek (tom 2)
Phantom Press
1992-01-01
1992-01-01

Zdecydowanie przyjemnie było śledzić kolejne poczynania naszych młodych bohaterów, szaleństwa ich rodziców i tajemne machinacje podejrzanych osobników. I zgadzam się z autorką - Chaber jest najlepszą postacią, choć cała rodzina Chabrowiczów zdecydowanie da się lubić.

Radosna twórczość Chmielewskiej, bardzo wakacyjnie.

Radosna twórczość Chmielewskiej, bardzo wakacyjnie.

Inne są lepsze.... wynudziłem połowę i dałem spokój oczom.....
Chciałem odświeżyć lata młodości....nie dałem rady

Inne są lepsze.... wynudziłem połowę i dałem spokój oczom.....
Chciałem odświeżyć lata młodości....nie dałem rady

Trochę bardziej podobała mi się 1. część cyklu ("Nawiedzony dom"),tym razem mamy powieść bardziej wakacyjną, przygodową, aczkolwiek mniej komediową, moim skromnym zdaniem.
Na pewno sięgnę po kolejne części cyklu, choć może nie od razu wszystkie naraz.
Pozdrawiam!

Na pewno sięgnę po kolejne części cyklu, choć może nie od razu wszystkie naraz.
Pozdrawiam!

"Pawełek znów jęknął. Nagle poczuł, że te wakacje zapowiadają się potwornie pracowite..."
Kolejne przygody sprytnych dzieciaków i ich psa.
Tym razem rodzina Chabrowiczów wybiera się na wakacje nad morze. A tam na Janeczkę i Pawełka czekają rozkopane groby na starym cmentarzu, bandyci, którzy czegoś szukają, nielegalne przekraczanie granicy, a na deser dziki.
Czy rodzeństwo poradzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami, które los przed nimi stawia?
Książkę czytałam kilkadziesiąt lat temu, jednak bardzo się cieszę, że teraz miałam możliwość powrotu do niej. Humor pani Joanny jest niezapomniany.

Kolejne przygody sprytnych dzieciaków i ich psa.
Czy rodzeństwo...

Warto przeczytać wszystkie kryminały autorki. Autobiografię niekoniecznie.

Warto przeczytać wszystkie kryminały autorki. Autobiografię niekoniecznie.

O, uwielbiam kiedy bohaterami są bystre dzieciaki. I bystry pies! :) Chaber zdobył moje serce z miejsca.
Bardzo lubię styl Pani Joanny, jej poczucie humoru i pogodę ducha.

A największą radość sprawiło mi odkrycie, że ta książeczka jest jedną z części serii. I jeszcze tyle przyjemności przede mną!
Jak to możliwe, że nie spotkałam ich dotąd!?

Bardzo lubię styl Pani Joanny, jej poczucie humoru i pogodę ducha.

Jak to możliwe, że nie spotkałam ich dotąd!?

Bardzo przyjemna książka, uśmiałam się parę razy. Janeczka i Pawełek niezawodni :) lekko, sprytnie i z humorem.

Ta książka, momentalnie, poprawia samopoczucie 😁
Przenosi nas do dzieciństwa, dostarcza niesamowitych okoliczności przyrody i zapewnia uśmiech na twarzy.
Już nie mogę się doczekać kiedy będę czytać ją córeczce (ma niespełna roczek),ale, przeczytam na pewno! 😁

Ta książka, momentalnie, poprawia samopoczucie 😁

Na półkach: , , , , , ,

Moje kolejne podejście do książek pani Chmielewskiej znowu średnio udane🤷‍♀️

"Wielkie zasługi" to książka z serii o Janeczce i Pawełku, chociaż wg mnie w tej serii zazwyczaj prym wiedzie ich pies Chaber, bez niego nie byłoby już ciekawie🙂

Książka była lepsza niż "2/3 sukcesu", ale nadal coś mi się tu nie podoba. No i warto wspomnieć, że książka przeznaczona jest raczej dla młodszej młodzieży.

Moje kolejne podejście do książek pani Chmielewskiej znowu średnio udane🤷‍♀️

• Joanna Chmielewska