Nina i tajemne oko Atlantydy

Okładka książki Nina i tajemne oko Atlantydy Moony Witcher
Okładka książki Nina i tajemne oko Atlantydy
Moony Witcher Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Dziewczynka z Szóstego Księżyca (tom 4) fantasy, science fiction
Dziewczynka z Szóstego Księżyca (tom 4)
Nina e l'Occhio Segreto di Atlantide
Wydawnictwo Olesiejuk
2013-11-01
2013-11-01
Natalia Mętrak-Ruda
Nina Dziewczynka z Szóstego Księżyca alchemia

Wstępnie ta część miała być ostatnia, ale autorka dostała tyle próśb od fanów, że powstały jeszcze trzy części.
Tak w ogóle to czuję się urażona - nie dali dodatku z tyłu książki :)) Przynajmniej obrazki miały trochę lepszą jakość niż wcześniej.

Moja ulubiona seria!!!

Moja ulubiona seria!!!

Super-Książka !!! :) I nie ostatnia 😉 ;) W tej książce dowiecie się o zdradzie Josègo i nagłej śmierci burmistrza . Tym razem piątka dzieci z Giudekki przeniesie się do Chin żeby pomóc pewnemu smokowi ale nie będą sami oprócz Maksa spotkają Loui Meci Kiana 0663 . Z Chin wylądowali w Trójkącie Bermudzkim pod którym znajduje się Koralowy Labirynt z którego dostali się na Atlantydę a z niej na Xorax . LATAĆ ŻEBY ŻYĆ👤

Ostatni tom przygód młodej alhemiczki :(. Wstawiam datę około

Ostatni tom przygód młodej alhemiczki :(. Wstawiam datę około

Ostatnia część w języku polskim (autorka wydała 5-tą część po włosku w 2012). Przyzwoite tłumaczenie Natalii Mętrak, które jak zwykle popada nieco w schematy przy opisie zachowań czwórki przyjaciół Niny (np. s. 272 "Dodo podrapał się po głowie, Cesco poprawił okulary, Roxy kichnęła, a Fiore pogładziła miseczkę") - nieustanny schemat (Dodo coś, Cesco coś, Roxy coś, a Fiore coś).
Akcja jest przyzwoita, początkowo nie mogłem się zmobilizować, ale od 1/3 książki zacząłem się trochę wciągać, chociaż knującego wroga rozpoznałem jak tylko się pojawił (ale córka nie rozpoznała, a to przecież książka adresowana dla dzieci). Trochę w tej części jest brutalności, umiera jedna z postaci, inne błagają o litość, a z zimną krwią są unieszkodliwiane. To trochę trudno przeczytać dziecku bez mrugnięcia okiem. Z drugiej strony jak pomyśleć np. o wątkach z baśni braci Grimm, to jest to chyba drobiazg. Ale można było to rozwiązać delikatniej.
Mi trochę też przeszkadzały (jako osobie dorosłej) wywody filozoficzne Niny i Matki Alchemii, nadawanie im cech religijnych, ale dzieciom chyba to się podoba i nie patrzą na to w taki sposób.

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo