Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił

Nikola SellmairJennifer Teege Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Amon. Mein Großvater hätte mich erschossen
Data 1. wydania:
2016-01-12
Ewelina Twardoch
Prószyński i S-ka
Niemcy rodzina wina Holocaust rasizm nazizm nienawiść wojna przemoc ludobójstwo socjopata zabójca obóz koncentracyjny
Amon. Mein Großvater hätte mich erschossen
biografia, autobiografia, pamiętnik
Ewelina Twardoch

Prawdziwa historia Jennifer Teege, która dopiero jako dorosła kobieta dowiedziała się, że jest wnuczką jednego z największych i najbardziej znanych zbrodniarzy wojennych - Amona Götha.
Stało się to za sprawą zupełnego przypadku. Jennifer pewnego razu w bibliotece trafiła na książkę swojej biologicznej matki, z której dowiedziała się prawdy o swoim pochodzeniu, o którym nie...

Liczyłam na więcej.
Powiało nudą

Na mnie nic szczególnego, przede wszystkim dużo chaosu ... można przeczytać, ale nie jest to pozycja, która zapada w pamięć - przynajmniej moją

Jak dla mnie super, o ile to chyba nie jest dobre słowo.
Polecam.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Jaka mać, taka nać. Pan X to skurwiel, bo jego ojciec był w Y. Jesteś fałszywa suka, jak twoja matka. Nie adoptuję nigdy dziecka, mogą mi się trafić pijackie geny. Jak można urodzić dziecko gwałcicielowi.
Łapka w górę, jeśli słyszałeś coś takiego w swoim życiu. A teraz wyobraź sobie, że w wieku 30 lat odkrywasz, iż twoim dziadkiem był...

Poruszająca książka. Takie historie przytrafiają się ludziom!

Wiązałam z tą książką duże nadzieję a było tylko rozczarowanie. Występuje kilka ciekawych i wciągający fragmentów ale większość to wedlug mnie nie znaczące historie która są tylko zapychaczem w książce.

Bardzo dobra lektura przeczytałam z zaciekawieniem

Na półkach: , , , ,

Adoptowane dzieci często nie znając prawdy wyobrażają sobie, kim są ich prawdziwi rodzice. Puszczają wodze fantazji i tworzą obrazy, w których biologiczny ojciec to milioner mieszkający na tropikalnej wyspie, a matka to znana aktorka czy modelka. Co zrobić, gdy okazuje się, że biologicznie rodzice są całkiem przeciętnie ale dziadek był hitlerowskim zbrodniarzem...

Nie potrafię ocenic tej książki w przeliczeniu na gwiazdki,gdyż musiałbym ocenic bardzo osobiste wspomnienia i przeżycia.A ta książka nie bardzo na to pozwala.

Książka ma 2 narratorki,Jennifer,która odkryła swoją skomplikowaną przeszłosc oraz Nikolę,która jest głosem komentatorskim.
Jennifer zaczyna swoją historię od momentu,w którym odnalazła książkę o swojej matce,która...

Dyskusje

• 2014