Elementarz śląski

Śląskie ABC
2001-01-01
2001-01-01
słownik gwara Śląsk Szołtysek

Dosyć ciekawa książka. Znajdują się w niej najrozmaitsze ludowe i własne mądrości, elementy dosyć subiektywnie przedstawionej historii śląska ( w stronę "Śląsk od miliarda lat zawsze Polski"), mini hagiografie, śląski słowiniczek, dowcipy, definicje zjawisk i rzeczy charakterystycznych dla śląska, itd, itp. Autor czasami pisze dosłownie co mu ślina na pióro naniesie, ale i...

• śląsk
  • Hobby
  • Mam
  • Popularnonaukowe, literatura faktu, encyklopedie itp.
  • Śląsk
  • 🎁 Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Elementarz śląski