Moja podróż do Włoch. Dziennik z lat 1785-1786

Włochy XVIII wiek
biografia, autobiografia, pamiętnik
Anna Pikor-Półtorak
Włochy XVIII wiek

Dość interesujące źródło - między wierszami można się sporo dowiedzieć o mentalności i zainteresowaniach XVIII-wiecznych europejskich arystokratek.

W opisie padają słowa o plastycznych opisach życia, ironii i doskonałym zmyśle obserwacji. To bardzo życzliwe słowa i niestety mocno na wyrost. Czytając miałam wrażenie, że książka składa się głównie ze zdań zaczynających się od "jadłam", "widziałam", "spotkałam", potem padają miejsca, nazwiska i... tyle, tyleż samo o tych ludziach czy miejscach można dowiedzieć się z...

Książka dostępna online w Bibliotece Cyfrowej Uniwersytetu Wrocławskiego: http://www.bibliotekacyfrowa.pl/dlibra/docmetadata?id=78105

• Nowożytność
  • historia