Wnuki Michorowskich

Okładka książki Wnuki Michorowskich Anna Rohóczanka
Okładka książki Wnuki Michorowskich
Anna Rohóczanka Wydawnictwo: Czarno na Białym Cykl: Saga rodu Michorowskich (tom 4) Seria: Z wyższych sfer literatura obyczajowa, romans
Saga rodu Michorowskich (tom 4)
Z wyższych sfer
Czarno na Białym
2014-03-21
2014-03-21

Ostatnia cześć, najkrótsza. Już widać, że autorce się spieszyło do końca. Fabuła bardzo szybka. I słusznie, nie ma co już przeciągać, bo to naprawdę poważne zagrożenie cukrzycą :)
Plusem na pewno jest to, że nie musieliśmy przezywać śmierci Stefci i Waldemara:)

Po około 60 stronach można się zorientować w zakończeniu. Środek - dla wytrwałych. To dobrze, że jest to tom ostatni. No i troszkę Autorce rozjechał się czas akcji. Ok roku 1915 Waldemar ma 70 lat, czyli urodzić musiałby się ok 1845. A więc 30 lat musiałby mieć ok 1875 roku. Czyli jakieś 20 lat przed!! akcja Trędowatej Heleny Mniszkówny... Niby drobiazg, ale...

Ostatnia część sagi rodu Michorowskich mocno mnie zaskoczyła. Tak zagmatwanej intrygi nie było w żadnej poprzedniej części. Tym razem poznajemy losy Elżbiety - wnuczki Waldemara i Stefanii oraz tajemniczego Pawła, którego jej rodzice wzięli na wychowanie. Ponad to poznajemy historię dwóch zaginionych przed laty kobiety, które jak się okazuje łączy bliska więź z Michorowskimi.

Satysfakcjonujące zamknięcie sagi o rodzinie Michorowskich. Polecam!

Satysfakcjonujące zamknięcie sagi o rodzinie Michorowskich. Polecam!

Waldemar zrezygnował z ordynacji. Teraz po latach wnuczka jego i Stefani pokochała, jak się okazuje na koniec , wnuka ordynatowej Michorowskiej.

Saga rodu Michorowskich. Tom IV.

Opowieść o tym, że nigdy nie wolno rezygnować z poszukiwania miłości.

Oczkiem w głowie Stefanii i Waldemara Michorowskich jest ich wnuczka Elżbieta, panna piękna, z fantazją i nieokiełzanym temperamentem. Otoczona wianuszkiem wielbicieli uczuciem obdarza przyjaciela z dzieciństwa Pawła, którego matka zmarła, nie wyjawiając tajemnicy pochodzenia syna. Sekret goni sekret, ale miłość- ta czysta i prawdziwa- zwycięża wszystko, mimo, że przeszłość nieubłaganie ściga bohaterów.

Saga rodu Michorowskich. Tom IV.

Opowieść o tym, że nigdy nie wolno rezygnować z poszukiwania miłości.

Oczkiem w głowie Stefanii i Waldemara Michorowskich jest ich wnuczka Elżbieta, panna nie tylko piękna, ale i z fantazją i nieokiełznanym temperamentem. Otoczona wianuszkiem wielbicieli uczuciem obdarza przyjaciela z dzieciństwa Pawła, którego matka zmarła, nie wyjawiając tajemnicy pochodzenia syna. Sekret goni sekret, ale miłość – ta czysta i prawdziwa – zwycięża wszystko, mimo że przeszłość nieubłaganie ściga bohaterów.

Podobnie jak wcześniejsze serie, ta również wzbudziła u mnie pozytywne emocje. Nie będę się rozpisywać, bo książkę naprawdę warto przeczytać. Jest ciekawa a akcja jest prowadzona bez przynudzania.

Książkę oceniam na 5

• Audiobooki