Pojedynek

Okładka książki Pojedynek Mary Balogh
Okładka książki Pojedynek
Mary Balogh Wydawnictwo: Amber Cykl: Kochanka (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kochanka (tom 2)
More Than a Mistress
Amber
2009-01-01
2009-01-01
9788325204891
Bogumiła Nawrot
romans historyczny

Coś mi w tej książce nie pasowało. Pomysł, że ,, służąca,, wybiega za krzaków, a potem idzie do domu księcia itd. Jest też coś z dialogami - to jak się urywają. Kiedy bardzo zakochana bohaterka biega w koszuli nocnej przy wszystkich uczestnikach pojedynku, a potem mówi o ciąży i że nie ma wyboru i musi przyjąć oświadczyny, to nie wiem czy jest zakochana. Nie polecam.

W zakończeniu mi czegoś brakowalo

W zakończeniu mi czegoś brakowalo

To moja kolejna przeczytana książka pani Balogh. Sympatyczny romans historyczny. Polubiłam zarówno Jane jak i aroganckiego, nieokrzesanego księcia Tresham. Czytało mi się lekko, miło i przyjemnie. A dialogi miedzy bohaterami to miód na serce. Odstresowałam się, ubawiłam a chwilami nawet rozmarzyłam. Tylko czy mogłabym żyć w tamtych czasach,... nie było komputerów i telefonów, jednakże już wtedy było dużo książek.

Jedna z moich ulubionych książek tej autorki.

Jedna z moich ulubionych książek tej autorki.

Przyjemny, dobrze napisany romans z fajnymi bohaterami, idealny na odstresowanie się. Liczyłam na pojawienie się Angie i jej paskudnych kapeluszy z poprzedniej części serii i nie zawiodłam się.

Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.

Świetna...

Świetna...

Powrót do książek Mary Balogh.

Książe Tresham znany jest ze swojego hulaszczego trybu życia. Nic więc dziwnego nie ma w tym, że książę pojedynkuje się z mężem damy z którą rzekomo miał romans.

Jednakże pojedynek zostaje przerwany przez dziewczynę idącą do pracy, a przeciwnik księcia postrzela go w nogę. Ani dziewczyna ani książę, nie mają pojęcia jak to jedno wydarzenia zaważy w ich życiu...

Jane Ingleby, traci pracę u modystki i idzie do księcia Tresham, który ma napisać list potwierdzający wersję jej wydarzeń. Niestety książę nie zamierza napisać listu, ale postanawia ukarać Jane za przerwanie pojedynku co było niezwykłym zuchwalstwem...

Kto kogo ukarze? Kto skrywa tajemnice o których wolałby nie mówić? I co najważniejsze jak dwie temperamentne osoby się dogadają?

Jedno z nich skrywa sekret tak wielki, że może wybuchnąć ogromny skandal towarzyski...

Jocelyn i Jane (Sara) to dwie osoby, które mają ogromny temperament, odcinają się sobie za każdym razem - ona nie pozostaje wobec niego dłużna - tak samo jak on wobec niej. Ogólnie lubię takie postacie, napędzają akcję, jest ciekawiej w książce.

Jocelyn czyli książę Tresham okazuje się mieć uczucia, to wrażliwy mężczyzna, który nie łatwo się przed wszystkim odsłania, a Jane udaje się skruszyć jego mury obronne.

Polecam. Świetne dialogi, wartka akcja i świetne pióro pani Balogh.

Powrót do książek Mary Balogh.

super

super

Ile smaczku jest w dialogach głównych bohaterów - czysty majstersztyk. To nie jest leciutki i przewidywalny romansik historyczny. Szkoda tylko,że zakończenie przyspieszone, jakby nagle urwane. Czy to wina niepełnego tłumaczenia?

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne