Nie patrz za siebie

Okładka książki Nie patrz za siebie Amanda Quick
Okładka książki Nie patrz za siebie
Amanda Quick Wydawnictwo: Amber Cykl: March & Lake (tom 2) Seria: Love&Story literatura obyczajowa, romans
March & Lake (tom 2)
Love&Story
Don't Look Back
Amber
2011-01-01
2005-01-01
Renata Gorczyńska
romans historyczny

Lekki detektywistyczny romans historyczny. Przyjemne i zabawne czytadełko na weekendowy wypoczynek. Dalsze przygody detektywistyczno-romansowe Lavinii i Tobiasa. Dołączyli do nich (w obu wątkach) Emeline i Anthony, młodzi ludzie, znajdujący się pod ich opieką. Polubiłam bohaterów: są niezależni i mają silne charaktery. Ich zabawne starcia stanowią najlepszą część powieści. Z przyjemnością sięgnę po ostatni tom trylogii.

Drugi tom serii "Lake&March".

W tym tomie Lavinia i Tobias podejmują się prowadzeniem śledztwa w sprawie zamordowania klientki Lavinii - Celeste. Tobias nie ufa przyjacielowi Lavinii, Howardowi, a Lavinia składa to na karb jego zazdrości.

Jakby tego było mało zaginęła słynna bransoleta Niebieska Meduza. Wielu wierzy w to, że bransoleta ma w sobie magiczną moc. Nasi detektywi wiedzą, że bransoleta ta miała wiele wspólnego ze śmiercią Celeste. Dlatego muszą odnaleźć ten przedmiot.

W śledztwie Tobiasa i Lavinii, pomagają też Joan Dove i lord Vale oraz Crackenburne. Także Anthony i Emelinne interesują się zawodem detektywów, pomimo, że ich opiekunowie próbują im wybić to z głowy.

Czy podejrzenia Tobiasa się sprawdzą? Czy zaginiona bransoleta na pewno ma magiczną moc? I czy Howard aby na pewno jest niewinny jak sądzi Lavinia? Dowiecie się tego czytając.

Drugi tom serii "Lake&March".

Romans historyczny z zagadką kryminalną w tle. Drugi tom przygód Pana Marcha i Pani Lake. Starcie dwóch silnych charakterów dziewiętnastowiecznych detektywów w śledztwie w sprawie morderstwa znajomej. Konwenanse i dwoje ludzi z pogranicza elity. Indywidualiści, uparciuchy o ponadprzeciętnej inteligencji i wielki świat, a wszystko poprzetykane tajemnicami. Czytanie było dużą przyjemnością.

Dla miłośników interesujących zagadkowych historii książka na plus. Jednak jeśli nie lubisz romansów posuwających się dalej możesz być zniesmaczony.

Cała opinia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2018/05/204-nie-patrz-za-siebie-amanda-quick.html#
Lavinia Lake to błyskotliwa mesmerystka, która jednocześnie pisze wiersze i jest detektywem śledczym. Do tego skrywa pewien mały sekrecik. Jak na XIX-wieczną damę przystało jednak, skutecznie się z tym skrywa. Tobias March to były agent Jej Królewskiej Mości, szpieg na emeryturze i wytrwały amant wdzięków Lavinii. Wspólnie muszą rozwikłać nieoczekiwaną zagadkę uduszenia pięknej kobiety i zagadkę pewnej bransolety... A że w tle przewinie się iście ognisty romans, to już inna sprawa.
[...]

Bardzo ciekawa i wciągająca książka, nie jakieś tam zwykłe romansidło. Wątek kryminalny, hipnoza sprawiły, że podobała mi się chyba najbardziej z książek Amandy Quick, które czytałam.

Niezwykle przyjemnie jest się zanurzyć w świat wykreowany przez autorkę.
Powodów jest całe mnóstwo.
Barwne postaci, na czele z parą głównych bohaterów, Lavinią i Tobiasem, których ciągłe utarczki słowne stanowią, obok intrygującej fabuły, o atrakcyjności całej książki. Po raz drugi miałam okazję 'obserwować' jak ta, nad wyraz oryginalna para detektywów, radzi sobie zarówno w prowadzeniu śledztwa, jak i w układaniu swoich relacji. I to nie tylko na gruncie zawodowym ;) A, że oboje mają mocne charakterki, nie zawsze jest łatwo i często lecą iskry ;)
Kolejnym, równie ważnym atutem jest fabuła, pełna tajemnic, groźnych złoczyńców i nieoczekiwanych zdarzeń. Śledztwo w sprawie morderstwa, prowadzi Lavinię i Tobiasa od arystokratycznych salonów, poprzez gabinety mesmerystów, po mroczne zaułki w podejrzanych dzielnicach. A, że oprócz morderstwa, w grę wchodzi jeszcze kradzież cennej starożytnej bransolety, robi się tym bardziej interesująco i nieprzewidywalnie.
Całość okraszona jest humorem, a lekkość stylu sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko.
Pani Quick z dużym wyczuciem i wprawą, łączy ze sobą wszystkie elementy, które stanowią tak interesującą, barwną i spójną kompozycję.
A wszystko to w doskonale oddanym klimacie XIX-wiecznego Londynu.
Dla mnie była to czysta przyjemność.
Polecam więc gorąco* :)

*choć jeśli ktoś nie czytał pierwszej części, to warto nadrobić to niedopatrzenie ;)

Niezwykle przyjemnie jest się zanurzyć w świat wykreowany przez autorkę.
Powodów jest całe mnóstwo.

Polecam książki tej autorki. Romans, intryga zagadka. Najlepsze w tej lekturze są wybuchy Lavini czasami bywają irracjonalne ale często ma racje i umie postawić na swoim.

fascynująca książka trzymająca w napięciu do końca

fascynująca książka trzymająca w napięciu do końca

Lavinia Lake od urodzenia otoczona była ludźmi posiłkującymi się mesmeryzmem. Dziedzina ta z początkiem wieku XIX była bardzo popularna. Wiele kobiet uczęszczało na terapie do mesmerystów, by leczyć swoje napady histerii i poszarpane nerwy. Mesmeryzm opierał się na magnetyzmie, człowiek dobrze rozeznany w tej dziedzinie był w stanie wprowadzić drugiego człowieka w trans, o ile tzw. medium było podatne na trans. Niestety po przykrych zdarzeniach Lavinia musiała powrócić z Italii, gdzie przebywała ze swoją siostrzenicą Emeline. Tam praktykowała swoje umiejętności. Do powrotu została zmuszona po przykrej sytuacji, mianowicie jej klientka przychodziła do niej by uleczyć swoje zszargane nerwy. Spokój mącił jej mąż, który coraz bardziej ją zadręczał, po jej śmierci dostanie jej spadek. Umarła. Dostał spadek. Proste.
Lavinia powróciła więc do Londynu i tam rozpoczęła nowy zawód. Oferowała dyskrecję i szybkie dochodzenie. Została prywatnym detektywem.
Wraz z nią współdziałał jej wspólnik Tobias March. Był chłodnym mężczyzną, który posiadał niezwykłą umiejętność składania wszystkiego w logiczną całość. Jego czuły instynkt nie raz podpowiadał mu, gdzie może znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytania. Miał swoje źródła informacji, o które Lavinia była zazdrosna. Nie chciał jej zapoznawać z ludźmi, z otoczeniem, w którym dama przebywać nie powinna.
W początkach powieści opisano wizytę dawnego przyjaciela rodziny Lavinii – Howarda. Przybył on do niej ze swoją żoną – Celeste. Był on umiejętnym mesmerystą, zarówno jak jej rodzice. Wymieniali się doświadczeniami i przyjaźnili się od lat. Aż rodzice Lavinii zmarli, wtedy to ona została sama z Emeline, jej jedyną krewną. Dziewczyna przyjechała do Londynu by poszukiwać męża. Jej rodzice mieli poglądy dość nowoczesne, dlatego pozwolili jej samej wybrać męża dla siebie. To był jej główny cel pobytu w Londynie. Howard odnosił się pozytywnie do Lavinii, natomiast Tobias od pierwszego wejrzenia wiedział, że coś jest nie tak i stanowczo nie ufał temu człowiekowi.
Od pojawienia się Celeste i Howarda w powieści, zaczynają się dziać rzeczy złe, o których rozwiązanie będą się starać nasi główni bohaterowie, lecz o których nie będę opowiadać :) Mogę Was jednak zapewnić, że jest pewien dreszczyk emocji i że cała historia jest bardzo ciekawa.

Fajna książeczka. Daje do myślenia i odpowiedzi na pytania postawione na początku książki są niespodziewane i bardzo zaskakujące. Polecam :-)

• Romans historyczny
  • Romans
  • Domowa biblioteczka
  • Amanda Quick
  • Romans, erotyk

Dodaj cytat z książki Nie patrz za siebie