Dwie Anny

Halina Kowalczuk Wydawnictwo: Lucky literatura piękna
Lucky
2013-01-01
2013-01-01

Całkiem fajna bajka! Naprawdę miło spędziłam czas przy tej książce.

Całkiem fajna bajka! Naprawdę miło spędziłam czas przy tej książce.

Książkę czyta się łatwo i przyjemnie, idealna powieśćna leniwe niedzielne popołudnia. Polecam 😉

Ładny te dziewczyny są z okładki.Książka w środku,też była ładna.
Był tam nawet wilkołak.
Mi się podobała,bardziej akcja w tym pałacu.
No i opisany las,koło tego pola też.

Ładny te dziewczyny są z okładki.Książka w środku,też była ładna.
Był tam nawet wilkołak.
Mi się podobała,bardziej akcja w tym pałacu.
No i opisany las,koło tego pola też.

Czyta się łatwo, miło i przyjemnie... :)

Czyta się łatwo, miło i przyjemnie... :)

Dwie Anny to kolejna powieść Haliny Kowalczuk, którą przeczytałam z zapartym tchem.
Trudno jednoznacznie określić jej gatunek, mogę zaryzykować stwierdzenie, iż jest to połączenie thrillera z romansem i powiastką moralizatorską dotyczącą odwiecznej walki dobra za złem.
Anna, żyje jakby w dwóch wymiarach: na jawie jest młodą wykształconą, inteligentną kobietą budującą swą karierę w handlu nieruchomościami. We śnie natomiast przenosi się do XIX w. gdzie jest prostą dziewczyną ze wsi, służącą w bogatym domu w hrabstwie Sussex.
Bohaterka broni się przed zalotami młodego panicza, który choć zaręczony próbuje ją w sobie rozkochać. W końcu ulega i zakochuje się w nim, lecz kim okaże się ukochany mężczyzna? człowiekiem czy Samuelem ukochanym synem diabła?
Współczesna Anna również na jawie zaczyna słyszeć różne głosy, ciągle czuje czyjąś obecność i zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej otoczenie bardzo przypomina to z jej snów.
Stopniowo odkrywa prawdę…
Zakończenie jest zaskakujące i zapiera dech.

Fabuła dotyka zdarzeń paranormalnych, ale jest tak przedstawiona, że ta sytuacja w ogóle nie przeszkadza. Wydaje nam się, że wszystko rozgrywa się tylko w rzeczywistym świecie. Właściwie czekałam na takie zakończenie, a mimo wszystko gdy się do niego zbliżałam to czułam dreszczyk emocji. Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki tej autorki.

1994

Reinkarnacja, podróże w czasie, zjawiska paranormalne, książę ciemności, moce nadprzyrodzone to wszystko i jeszcze więcej można znaleźć w tej książce.
Jest też ciekawy wątek miłosny który rozgrywa się współcześnie i w XIX wieku.
Anna która żyje współcześnie ma bardzo dziwne i niepokojące sny. Przenosi się w nich do roku 1820, gdzie jako służąca pracuje u bogatej hrabiny. Po pewnym czasie wpada w oko jej synowi, ale broni się przed nim najlepiej jak potrafi. Młody hrabia a później książę, człowiek zły i okrutny, ma już narzeczoną, która jest o nią zazdrosna i bardzo jej uprzykrza życie. Anna ta z XIX wieku tez ma ukochanego którego chce poślubić, ale ten niestety ginie podczas polowania, jej następny narzeczony również. Zaczyna się bać, bo zdaje sobie sprawę, że to wszystko sprawka hrabiego.
Współczesna Anna słyszy różne głosy, ciągle czuje czyjąś obecność i zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej otoczenie bardzo przypomina te z jej snów. Jej bezpośrednia przełożona jest bardzo o nią zazdrosna i przypomina narzeczoną hrabiego.
Jej nowy szef przypomina hrabiego i dlatego Anna stara się nie zakochać, bo wie jak to się może skończyć.
Po raz kolejny pani Kowalczuk mnie nie zawiodła. Czytałam z wielkim zainteresowaniem, chociaż z góry było wiadomo, jak ta historia się zakończy.

Jest też ciekawy wątek miłosny który rozgrywa się współcześnie i w XIX wieku.

zaskakujące połączenie powieści obyczajowej, romansu i ... powiedzmy fantastyki. czyta się bardzo dobrze, polecam

Taka trochę baśń ale ogólnie ok.

Taka trochę baśń ale ogólnie ok.

Książka zaskakująco lekka i wciągająca. Typowe, przyjemne babskie czytadło... do momentu pojawienia sie Jerry'ego. Staje się wtedy tanim, bardzo tanim, przewidywalnym harlequinem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Romans
  • Kryminał/Thriller/Sensacja