Jak jeść zdrowo!

Okładka książki Jak jeść zdrowo! Jadwiga Górnicka
Okładka książki Jak jeść zdrowo!
Jadwiga Górnicka Wydawnictwo: AWM zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
AWM
2013-10-21
2013-10-21
zdrowie poradnik

Autor: Jadwiga Górnicka
Wydawnictwo: AWM

Poradnik to zbiór przepisów dzięki których możemy stworzyć sobie dietę, stosując do tego zdrowe produkty z naszych okolic. Będą to potrawy smaczne i zdrowe.

Możemy przeczytać w różnych poradach, żeby jeść jak najmniej przetworzone potrawy, bez barwników, konserwantów ma być jak najmniej. Znajdziemy na rynku również książki prezentujące diety cud. Możemy mieć dystans do tego wszystkiego. Jednym z takich poradników, jest książka Pani doktor Jadwigi Górnickiej.

W książce znajdziemy informacje o substancjach, które warto unikać, gdzie możemy je spotkać, jakie choroby są nimi wywoływane. Autorka wskazuje nam co jest istotne w zdrowym odżywianiu, w jaki sposób łatwo stworzyć wartościowe dania, jak najlepiej dbać o nasze ciało, aby jak najlepiej i najdłużej było w porządku. Możemy się również dowiedzieć jakie konkretne diety działają na: otyłość, które są dla osób z chorobą cholesterolową. Flora to samo bogactwo, które można w łatwy sposób wykorzystać do stworzenia dań dla siebie.

Książka jest łatwo, przejrzyście, przemyślano napisana. Z której możemy w prosty sposób korzystać każdego dnia. Dzięki przepisom w publikacji możemy stworzyć sobie zdrowy jadłospis. W książce znajdziemy dział, który poświęcony jest przeróżnym dietom. Możemy wykorzystać przepisy do stworzenia własnoręcznych dań, które będą zawierać ważne dla życia naszego składniki. Zima to okres w którym warto wprowadzić do naszej diety soki, np. z pokrzywy.

Autor: Jadwiga Górnicka
Wydawnictwo: AWM
Prawidłowe odżywianie przynosi nam dużo siły, lepiej się czujemy, mniej chorujemy i jesteśmy bardziej szczęśliwi. XX wiek to okres zdobywania świadomości, że trzeba zwracać uwagi na to co jemy. Co raz więcej osób zwraca na to uwagę co się je. Dlatego coraz częściej szukamy jakiś książek lub poradników zdrowej i smacznej żywienia....

Poradnik to zbiór przepisów dzięki których...

Każdy z nas chce czuć się lepiej, mieć więcej sił, mniej chorować, być szczęśliwszym. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że każda z tych rzeczy zależy od tego w jaki sposób się odżywiamy. Druga połowa XX wieku stała się czasem nabywania świadomości dotyczącej konieczności zwracania uwagi na to co zjadamy. Dla coraz większej ilości osób już nie samo zaspokojenie głodu jest ważne, ale to jakich substancji nabywamy. Z tego powodu coraz chętniej sięgamy po różnorodne poradniki dotyczące żywienia. W jednych znajdziemy porady, które mogą nas szokować i podważać naszą dotychczasową wiedzę, w innych nawoływanie do powrotu do sposobów żywienia się naszych przodków (czyli jak najmniej przetworzone, bez barwników, z niewielką ilością konserwantów),jeszcze inne oferują nam diety cud. Nie zabraknie tez prac sceptycznych pozwalających zdystansować się wobec tych wszystkich. Do takich należy poradnik doktor Jadwigi Górnickiej.
Poza podstawową wiedzą na temat potrzebnych substancji uzyskamy informacje o substancjach, które należy unikać, dowiemy się gdzie najczęściej są spotykane, jakie choroby mogą wywoływać. Autorka podzieli się z nami wskazówkami dotyczącymi zdrowego odżywania, sposobów tworzenia wartościowych posiłków, dbania o ciało, aby służyło nam lepiej i dłużej. Przybliża nam skuteczne diety dostosowane do określonych potrzeb: dla otyłych, osób z problemami cholesterolowymi. Uzmysłowi nam jak wspaniałe jest bogactwo naszej flory, co możemy z niej wykorzystać.
Poza teorią w poradniku znajdziemy również interesujące przepisy pozwalające nam na urozmaicenie diety, wykorzystanie zdrowych produktów z naszego otoczenia. Wbrew pozorom nie będzie to dieta warzywno-owocowa, ale bogata w wszelkiego rodzaju smaczne i zdrowe potrawy.
Publikacja jest przemyślana, przejrzysta i pozwala na łatwe korzystanie z niej każdego dnia. Wielość przepisów pomaga w opracowaniu zdrowego jadłospisu. Dla mnie interesującą częścią był przegląd różnorodnych diet. Na pewno chętnie skorzystam z wielu pomysłów na potrawy bogate w ważne składniki. Zima będzie to wzbogacenie diety w soki, a wiosną wypróbuję przepisy z pokrzywami.

• Kupić brak w bibliotekach
  • Czytane kilkukrotnie
  • 2015
  • Poradnik
  • Dietetyka ogólna
  • ! BŚ

Dodaj cytat z książki Jak jeść zdrowo!