Wystrzałowa dziewiątka

Okładka książki Wystrzałowa dziewiątka Janet Evanovich
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wystrzałowa dziewiątka
Janet Evanovich Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Stephanie Plum (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Stephanie Plum (tom 9)
To The Nines
Fabryka Słów
2014-02-14
2014-02-14
Łowczyni nagród Stephanie Plum Stephanie Plum

Stephanie Plum w akcji po raz dziewiąty

Szybko mi lecą kolejne tomy. Już mi nawet głupota głównej bohaterki nie przeszkadza. Dobrze się bawię.

Dotychczas najlepsza z całej serii.

Dotychczas najlepsza z całej serii.

Jestem w stanie pojąć dlaczego książki, których główną bohaterką jest Stephanie Plum tak dobrze się sprzedają. Przede wszystkim dobrze się je czyta. Poza tym pełne są żartów. Czasami sprośnych i nieprzyzwoitych, ale jednak. Przykład? Proszę bardzo: „Powinieneś zastosować chemiczne mazidło na włosy. Moja przyjaciółka go używa i wyhodowała sobie włosy. Problem w tym, że stosowała je na noc i wtarło się jej częściowo w poduszkę, a potem w twarz i teraz musi się golić dwa razy dziennie”. Myślę, że to w miarę reprezentatywny cytat. Nie należy również zapominać o rozterkach naszej bohaterki, sprowadzających się głównie do tego, któremu z ponętnych facetów ulec. No, a na koniec zagadka kryminalna. Dość łatwa do rozszyfrowania, ale przecież nie o przestępstwo w tej powieści chodzi. Jednym zdaniem – lektura łatwa, miła i przyjemna. W sam raz na wieczór lub plażę. Z pewnością poprawi humor. Polecam.

Uwaga! Nie wybuchł ani jeden samochód! Poważnie! Wszystkie całe! Ale za to czterech współpracowników zostało poturbowanych! Ależ gdzie tam?! Stephanie Plum nie miała z tym nic wspólnego. Ona tylko realizowała swoje cele zawodowe. Tym razem o dziwo nie miała odnaleźć niestawiającego się NSA ale Hindusa, któremu kończy się wiza pracownicza i który rozpływa się nagle w powietrzu. Standardem jest, że nawet proste zadanie w przypadku panny Plum staje się skomplikowane a gdy dodamy jeszcze do tego psychopatycznego adoratora wysyłającego kwiaty, szaloną wyprawę do Las Vegas, Lulę na diecie, skomplikowaną sytuację domową rodziny Plum oraz pełne napięcia orbitowanie w przestrzeni Morelli - Komandos to możemy być pewni, że nuda nam nie grozi.

Evanovich rozwaliła system tym tomem. Idealnie wymierzyła dawkę humoru (ogromna!),sensacji (sporo!),romantycznych sytuacji z Morellim w roli głównej (idealnie!) oraz zmysłowego magnetyzmu w relacji z Komandosem (więcej!). Dzięki temu postała szałowa, zabawna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i nie podobna do niczego powieść, która zapewnia przyjemne i odprężające spędzenie czasu w niedzielne popołudnie. Autorka prezentuje najwyższą formę i nie jestem pewna czy można utrzymać tak wysoki poziom na dłużej. Ja jestem usatysfakcjonowana i wszystko mnie boli od śmiechu. Polecam!

Uwielbiam Stephanie i jej przygody (chociaż bliżej mi do Luli).W każdej części Steph pokazuje nam że z każdej opresji można wyjść obronną ręką chociaż prawie zawsze pociąga to za sobą ofiary-i to nie tylko w ludziach.
W tej części szukamy zaginionego narzeczonego,porwanego pieska i mordercy który gra w grę w której główną nagrodą jest właśnie Stephanie.Wyjezdżamy do Vegas i witamy nowego członka rodziny Plum.Na szczęście Komandos i Morelli jak zawsze na posterunku, nie pozwalają by naszej łowczyni stała się jakaś krzywda.Przyznaję w tej części zostałam zaskoczona że Lula postanowiła iść na dietę i nie ucierpiało żadne auto.Dla mnie trochę mało babci Mazurowej,ale może czasami warto odpuścić czuwanie w domu pogrzebowym? Za to babcia Morelli miała zdecydowanie za dużo wizji :) Uśmiałam się jak zawsze.
Książki Evanovich zawsze poprawiają mi humor.Są idealne na paskudne samopoczucie i pochmurne dni.Olbrzymim plusem jest to że każdą część można czytać osobno a i tak wiadomo o co chodzi.

Z pewnością sięgnę po resztę tomów! Przezabawna książka! Zapewniam, że przy żadnej innej autorce książek nie będziesz się śmiał pod nosem. Genialne poczucie humoru i idealny styl pisania.

Kolejna część mojej ulubionej serii. Janet Evanovich w tak sprawny sposób prowadzi dalsze części, że mam wrażenie jakbym czytała jedną książkę, którą ktoś rozdzielił. Prościej mówiąc - czytając "Wystrzałową dziewiątkę" mam wrażenie, jakbym oglądała ulubiony serial. Ktoś jeszcze ma takie wrażenie?

Uwielbiam w tej serii to, że równocześnie otrzymujemy zagadkę do rozwiązania, zabawne dialogi i sytuacje, do tego poznajemy dalsze losy bohaterów. Nigdy się nie nudzę. Owszem, przeczytam kilka części, a potem mam przerwę, ale po jakimś czasie wracam do nich.

Uwielbiam w tej serii to, że równocześnie otrzymujemy zagadkę do...

Dziewiąta część przygód Stephanie Plum, która wciąż niezbyt dobrze radzi sobie z łapaniem NS-ów, a Lula dalej jej w tym asystuje. Stephanie zaczęła niszczyć Komandosowi coś więcej niż tylko samochody i wciąż całkiem nieźle przyciąga psychopatów. Tym razem byłam szybsza niż Śliwka, Komandos i Morelli - pierwsza domyśliłam się na kogo powinni uważać. Chociaż spodziewana dawka humoru i strachu znów mnie nie ominęła.

"Wystrzałowa dziewiątka" da się lubić.

Zabawna, ale też i dramatyczna kolejna część z tej serii :D

Zabawna, ale też i dramatyczna kolejna część z tej serii :D

Jedna ze śmiszniejszych z tej serii jakie do tej pory przeczytałam.

Jedna ze śmiszniejszych z tej serii jakie do tej pory przeczytałam.

• Janet Evanovich
  • Kryminał