Desant

Adam Kaska Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej historia
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
historia
1978-01-01

Powieść napisana za tzw. komuny. Bardzo wiernie przestawia historię i przebieg walk na Czerniakowie i zagładę żołnierzy 3 DP ( mało kto wie, że zginęło ich więcej niż pod Monte Cassino ). Fabuła oparta na wspomnieniach berlingowców.

Powieść napisana w "innej epoce politycznej". Mimo to nie są wyczuwalne antagonizmy polityczne. Autor skupił się na przekazie prawdy historycznej. Prawdy, która była dostępna i dopuszczana do publikacji w owym czasie.

Książka mnie nie zachwyciła, ale i nie zniechęciła. Czyta się "lekko" i pewnym zniecierpliwieniem jak potoczą się losy bohaterów, które są przewidywalne....

• Powstanie Warszawskie
  • 0.2.Do pożyczenia