Czarne wzgórza

2013-01-01
2013-01-01
Magdalena Słysz
miłość sensacja

Piękne opisy przyrody dają niesamowity klimat opowiadanej historii. Niestety to chyba jedyny plus. Bohaterowie są mało wyraziści, fabuła przewidywalna. Niektóre ciekawsze fragmenty mają duży potencjał, który nie został jednak wykorzystany i nie przerodził się w nic tak ciekawego jak się zapowiadało.

Najlepsza lektura na wiosnę to oczywiście Nora! Tym razem Dakota Południowa, w której główną bohaterka prowadzi rezerwat dla dzikich zwierząt po przejściach. Jest wątek miłosny. Kochali się od dziecka, ale on dla jej dobra postanowił odejść. Po latach wraca. Jest też wątek sensacyjny. Niepokój wzbudza seria zabójstw. Wiadomo, że będzie dobrze. Tylko wcześniej musimy przeżyć masę emocji. Klasyka, ale jakże przyjemna. Gwarantująca miłe spędzenie czasu.

Super książka, od pierwszych stron potrafi zaciekawić. Głowni bohaterzy pracowici, inteligentni i oddani swojej miłości. Powieść zawiera prawie każdy wątek, jest w niej szantaż, śmierć, zastraszanie, piękna przyroda, dzikie zwierzęta i oczywiście szalona miłość. Polecam

Sięgając po tę książkę liczyłam na więcej. Cała historia jest przewidywalna i momentami wręcz nudna. Bohaterowie niczym się nie wyróżniają, a wątek miłosny nie jest przekonujący. Czytając nie odczuwałam żadnych silniejszych emocji, ani razu się nie zaśmiałam, nie zapłakałam. Brnęłam do końca z myślą, żeby to się już skończyło. Na tle innych pozycji autorstwa Nory Roberts "Czarne Wzgórza" wypadają słabo.

Lekka, i romans i zbrodnia, i dzika natura

Lekka, i romans i zbrodnia, i dzika natura

Puma,jaguar .Wielkie koty. Super.Przygoda .I miłość .

Puma,jaguar .Wielkie koty. Super.Przygoda .I miłość .

Bez szału, ale przyzwoicie napisana

Bez szału, ale przyzwoicie napisana

Trzyma w napięciu, ciekawy pomysł, główni bohaterowie odrobinę irytujący. Mimo wszystko czytało się przyjemnie.

Ksiazke oceniam na plus.
Przedstawiona przez autorke historia milosna w swej prostocie jest nadzwyczaj ujmujaca, ciekawa.
Watek kryminalny rowniez nakreslony precyzyjnie, aczkolwiek mam zal do autorki, ktora ujawnila sprawce zbrodni wszelakich juz w polowie powiesci.
Fakt ten gleboko mnie rozczarowal. Historia, jak to zawsze bywa w powiesciach Pani Roberts, konczy sie szczesliwie, wiec po przeczytaniu polowy lektury nie widzialam wiekszego sensu kontynuowania pismidla, chyba ze, ze wzgledu na watek romantyczny.
Ksiazka obszerna- ponad 600 stron...
Lubie 'grube' utwory, gdyz zawsze zapowiadaja moc szczegolow i szczegolikow, ktore pieknie nakreslaja tlo zaistnialych wydarzen.
W tym przypadku objetosc nie do konca poszla w jakosc.
Ksiazka dobra, oceny w recenzjach moim zdaniem nieco zawyzone.

Ksiazke oceniam na plus.

Bardzo lekka, przyjemna i dobrze napisana książka. Jedna z moich ulubionych tej kategorii, do której mam ogromny sentyment i wracam do niej po raz drugi :)

• Nora Roberts
  • Romans