6 filarów poczucia własnej wartości

Nathaniel Branden Wydawnictwo: JK nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Six Pillars of Self-Esteem
Hanna Dąbrowska
JK
samoświadomość poczucie własnej wartosci
The Six Pillars of Self-Esteem
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Hanna Dąbrowska
samoświadomość poczucie własnej wartosci

Książka mnie nie urzekła , często wywracałam oczami. Jest to pewnie powodem moich własnych przekonań o umiejscowieniu kontroli. Trzecią część książki uważam za najlepszy jej fragment , zwiększa naszą świadomość na innych , jak chwalić ludzi , jak ich wspierać czy to w miejscu pracy czy w domu. Jest to książka dla terapeutów , nauczycieli osób ,które pracują z ludźmi ,...

To była droga przez mękę. Nie wiem, dlaczego aż tak męczyłem się z tą książką. Może dlatego, że generalnie nie lubię poradników, a może dlatego, że drażni mnie coachingowy styl Pana Nathaniela.

Chciałbym, żeby to było jasne - to nie jest zła książka i nie sądzę, żeby była (bardzo) szkodliwa. Autor ewidentnie przepracował temat w sposób budzący szacunek. Jest tam wiele...

Bez szału

Ocena 4 dotyczy nie treści a oddziaływania na mnie.
Książka może i dobra dla coacha, dla wykładowcy, dla autora arykułu.
Nadmienię, że nie robiłem ćwiczeń w niej zaleconych zgodnie z programem.
Pomimo, że jest tam może wszystko prawie prawdziwe to mnie nie uleczyła z niskiego poczucia wartości.
Jej pomoc to max 10% w porównaniu do książki "Człowiek w poszukiwaniu sensu"...

Książka, ktora zmieniła moje postrzeganie czym jest poczucie własnej wartości i jakia rolę pełni w naszym życiu. I w związku z tym odmieniła moje życie.
Wiem, że język tej książki nie wszystkim odpowiada, z niektórymi fragmentami się nie zgadzam, ale ogólny przekaz książki jest moim zdaniem ważny i bardzo pomocny.
Warto przeczytać.

Poczucie własnej wartości to skłonność do odczuwania siebie jako osoby zdolnej do radzenia sobie z podstawowymi wyzwaniami życia i bycia godnym szczęścia. To zaufanie do skuteczności naszego umysłu, naszej zdolności myślenia. W dalszej kolejności jest to wiara w naszą zdolność uczenia się, dokonywania właściwych wyborów i decyzji oraz skutecznego reagowania na zmiany.

To...

Zastanawiałem się jaką ocenę wystawić, ponieważ momentami książka mi się bardzo podobała, natomiast w innym momencie chciałem ją jak najszybciej ukończyć.
W książce znajdziemy ćwiczenia do wykonania.

Przydatna. Zawiera serię ćwiczeń do wykonania. Ogólnie jeśli jest czytana jako jedna z pierwszych książek w tej tematyce to robi wrażenie i otwiera oczy - mi przynajmniej :)

Bardzo potrzebna książka. Obowiązkowa dla rodziców, którzy znajdą w niej sposób na pokazanie dzieciom wspomagających je wartości, a co za tym idzie zaopiekują jedną z najważniejszych potrzeb życiowych.

Autor poświęcił praktycznie całą karierę zawodową na zgłębianie tematu poczucia własnej wartości. Całość jest dopracowana i przekonująca. Sporo ciekawych odniesień do własnego życia autora oraz przypadków z jego praktyki.
Trzeba przyznać, że jest w tym wszystkim bardzo dużo sensu i na pewno wyciągnąłem z lektury kilka pozytywnych rzeczy, które dodatkowo zmusiły mnie trochę...

Dyskusje

• Psychologia