Elmer i tęcza

2007-01-01
2007-01-01
32 min.
Maria Szarf

Okładka książki O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
O Wilku, który... Orianne Lallemand, ...
Okładka książki Mam oko na litery Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Mam oko na litery Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...
Okładka książki Basia i podróż Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i podróż Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Pomelo wyrusza za mur ogrodu Ramona Bădescu, Benjamin Chaud
Pomelo wyrusza... Ramona Bădescu, Ben...

Córka bardzo lubi każdą książkę o Elmerze, jednak dla mnie ta o poszukiwaniu tęczy była dość słaba. Przewracając kolejne strony nie miałam poczucia jedności, miałam wrażenie oderwania od siebie poszczególnych scen. Są zdecydowanie lepsze historie w tej serii.

Książka o przygodach odważnego i kreatywnego słonia Elmera. W tej pozycji jest morał "O dzieleniu się rzeczami, które można dawać i wcale ich nie ubywa - jak miłość, szczęście czy kolory"

tę część też bardzo lubimy.
to jedna z tych lepszych części z serii Elmera

nie wszystkie części zasługują na wyróżnienie, bo bywają historie które są o niczym, ale ta zdecydowanie do nich nie należy.Tutaj jest element zabawny, jest spójność, jest jakaś historia no i przede wszystkim morał, przekaz

Książka w ciekawy, zabawny i przyjemny sposób pokazuje, że takie wartości jak miłość, radość, przyjaźń w miarę dzielenia, rosną i rozmnażają się. bo dawanie innym jest zdecydowanie lepsze niż branie. a ten kto dzieli się z innymi sobą, swoja mądrością, miłością, życzliwością nie ubożeje i nic nie traci a jedynie zyskuje!

i Elmer wraz z swoją grupą przyjaciół to udowadniają. Historia napisana jest tak że maluch zrozumie przesłanie, nauczy sie czegoś w sposób przyjemny a nie na zasadzie "wpajania dziecku" życiowych mądrości na siłę

tę część też bardzo lubimy.
to jedna z tych lepszych części z serii Elmera

Książka w ciekawy, zabawny i przyjemny sposób pokazuje, że takie...

Uwielbiana przez dzieci seria o Elmerze. Moj syn jest zachwycony i zafascynowany sloniem w kratkę. Może słuchać bajek o Elmerze na okrągło.

fajne, trochę dziwne.

fajne, trochę dziwne.

"Elmer", to naprawdę wyjątkowa książka. Bajecznie kolorowe ilustracje, od których trudno oderwać wzrok. Świetnie napisane opowieści - każda zawiera w sobie morał, a mimo to, czyta się ją lekko i przyjemnie. I ten cudowny pomysł, aby bohaterem książki był kolorowy słoń - w kratkę.
Elmer zdecydowanie wyróżnia się na tle innych słoni. Jest wyjątkowy, chociaż czasem wolałby być taki, jak jego rówieśnicy. Wraz z nim dziecko odkryje czym jest tolerancja i co sprawia, że każdy z nas jest inny. I że owa odmienność wcale nie jest zła - sprawia, że życie staje się barwniejsze.
Książkę polecam dla dzieci już od 2 roku życia. Sądzę, że ta tętniąca życiem dżungla zainteresuje nawet najbardziej rozbrykane szkraby. To jedna z niewielu książek, w której ma się wrażenie, że ilustracje ożywiają. Na każdej stronie dzieje się tyle wspaniałych rzeczy, które przyciągają uwagę.

Elmer! Miłość mojego Synka.
Kiedy zobaczył Elmera na półce w bibliotece, nie mógł od niego odejść.
No i przeczytaliśmy.
No i okazało się, że to baaaaardzo fajny i pomocny słoń w kratkę, który pomógł tęczy odzyskać kolory:)

Przemiła książeczka dla młodszych dzieci. Piękne obrazki, ładne przesłanie, polecam!

Elmer! Miłość mojego Synka.
Kiedy zobaczył Elmera na półce w bibliotece, nie mógł od niego odejść.
No i przeczytaliśmy.

Książki o Elmerze są wspaniałe. Zawierają ciepłe, ciekawe i mądre, choć proste, historie oraz przepiękne ilustracje. W sam raz dla przedszkolaków, ale i młodsze dzieci mogą się zainteresować przygodami słonia w kratkę. Polecam.

Kupiłam ze względu na opinię w komentarzach pod postem na pewnym blogu i bardzo się cieszę, że to zrobiłam. Córeczka bardzo lubi słuchać tę książkę, a ja lubię, gdy książki dla dzieci mają głębszy morał, a ta ma:

"Są rzeczy, które można dawać i dawać, i wcale ich nie ubywa. Na przykład szczęście, miłość..."

Bardzo ładne ilustracje. Polecam.

Bardzo ładne ilustracje. Polecam.

Elmer to ulubieniec mój i mojej córci. Ta książeczka jak i inne z serii posiada morał:

"- Są rzeczy, które można dawać i dawać, i wcale ich nie ubywa. Na przykład szczęście, miłość ..."

Warto po nią sięgnąć :)

Recenzję oraz zdjęcia książeczki znajdziecie na moim blogu

Warto po nią sięgnąć :)

Recenzję oraz zdjęcia książeczki znajdziecie na moim blogu

• Dla dzieci
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Elmer i tęcza