Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.97 zł

The Family
powieść historyczna
Władysław Masiulanis
Mario Puzo rodzina Borgiów Włochy literatura historyczna

Po prostu dobra i przyjemna książka. Wiele wątków, które i tak nie zostają rozwinięte mogą niektórych zirytować, ale to one wprowadzają dynamikę i ukazują obraz świata przedstawionego.

Dzieje rodziny Borgiów są bardzo ciekawe. Książke czyta sie szybko, jest napisana dobrym stylem.

Nie publikowałem dawno na LC, więc mój wpis będzie lekko chaotyczny, gdyż dotyczy książki czytanej już dosyć dawno temu.

W porównaniu do innych dzieł kultury zachłannie ryjących w poszukiwaniu skandalu, książka "Rodzina Borgiów" wydała mi się raczej rzeczą kompromisową, zgrabnie łącząc historyczny przekaz i nuty plotkarskie, czy też awanturnicze. Oczywiście fabularny prym...

To bardzo interesująca opowieść napisana w zupełnie nieinteresujący sposób.

"Ojciec mówi, że Bóg nie zabrania zabijać, gdyż inaczej nie byłoby świętych wojen. Przykazanie:" Nie zabijaj" oznacza, że grzechem staje się dopiero zabijanie bez szlachetnej, moralnej, uzasadnionej przyczyny - wyjaśnił Cezar- Wiadomo, że powieszenie mordercy, nie jest grzechem. " str 331

To moje pierwsze spotkanie z autorem i zapewne nie ostatnie. Książka najpierw mnie zaciekawiła, następnie troszkę znudziła by finalnie zafascynować.

Nie bez powodu Watykan nazywa się często największą i oficjalną mafią świata. Wycieczka do średniowiecznej Italii w stylu Mario Puzo, która przypadnie do gustu przede wszystkim fanom epoki. Dla mnie książka po prostu dobra, nie mniej, nie więcej. Odhaczona dlatego, że pozostałe książki Mario już dawno przeczytałem.

Fantastyczna książka, przez którą przeleciałem w ciągu 2 dni. Wziąłem sobie do pracy jako zapychacz czasu na posezonowe nudy a pochłonęła mnie bez reszty. Nie ma tu nudnych zapychaczy. Akcja wre do przodu, że aż ciężko odsapnąć. Objętościowo nie odstrasza. Uwielbiam historię i pewnie dlatego tak mnie ta pozycja zafascynowała. Pokochałem Puzo i już mam na półce inne publikacje!

Dobra pozycja dla każdego, taka... niewymagająca i dobra alternatywa do kołysanki. Ciekawa historia samej rodziny, którą można byłoby opowiedzieć bardziej ciekawie. Słabo rozwiniete akcjie, wątki urywane w połowie i niedopowiedziane sytuację. Najbardziej zaskoczył mnie mierny styl pisania. Nie żałuję, że przeczytałem, ale raczej to nie jest lektura, do której chciałoby się...

Ostatnia powieść Mario Puzo, skończona na kilka dni przed śmiercią. Rodzina Borgiów jak mafia włoska, prowadzi swoją politykę pełną intryg, zabójstw. a wszystko przeplatane spotkaniami z kurtyzanami, kazirodztwem i generalnie degrengoladą. Papież Aleksander VI to był ciekawy jegomość. Zazwyczaj nie czytam tego typu książek ale nie żałuję. Wciągająca i ciekawa.

7 705
    3 927