Tajemniczy ogród

więcej Więcej

"Tajemniczy ogród" to książka mojego dzieciństwa. Przez wiele lat czytałam ją co najmniej raz w roku, ostatnio miałam dłuższą przerwę, ale zdecydowałam się na reread po latach.

Powieść wciąż mi się bardzo podoba i czytanie jej sprawiło mi wiele przyjemności i nie raz wywołała ona uśmiech na mojej twarzy. Bez wątpienia będę do niej w przyszłości wracać, jako mój...

Książka miła w czytaniu, dużo jest w niej zawartych mądrych przemyśleń, lecz momentami jest zbyt cukierkowa.

Jedna z piękniejszych pozycji w literaturze klasycznej.

Dokładnie taka jaką ją zapamiętałam z dzieciństwa. Bardzo dobra. A dla dzieciaków wręcz idealna.

Bardzo ładna, mądra literatura.

Przepiękna opowieść o uzdrawiającej sile otaczającej nas przyrody.

Tajemniczy ogród przeczytałem jako pewną odskocznie od "poważnej" literatury. Nie mam tu nic złego na myśli - niepoważność tej książki to jest największy atut! A świat Yorkshire czuje się każdym zmysłem czytając kolejne strony. Nie chciałbym się tutaj rozwodzić nad strukturą książki czy skomplikowaniem postaci, bo w tej książce nie jest to ważne. Ważne jest natomiast to, że...

Pierwszy raz sięgnęłam po nią dopiero teraz, w podstawówce jakoś po kilku stronach odpadłam. Muszę przyznać, że serio magiczna jest ta książka. Baaaardzo fajnie poprowadzona. Klasyk <3

5/10

Wróciłam do tej książki po latach i musze stwierdzić, że mniej mi się podoba niż w dzieciństwie. Czuje, że magia, z którą kojarzyłam tajemniczy ogód ulotniła się wraz z dorastaniem. Dodatkowo styl książki jest bardzo irytyjący, ilość powtórzeń całych stwierdzeń jest zatrważająca.
Mimo tego daje całości dość wysoką ocenę właśnie ze względu na sentyment jakim daże tą...

Jest to jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa

33 864
    6 441