Huzar

powieść przygodowa
2014-03-17
Joanna Karasek
Joanna Karasek huzar

Zaskakująco dobra, wręcz - pożywna!

Kolejny etap mojej przygody z Arturo Perez Reverte. każda książka inna, ale każda ciekawa. Huzara przeczytałam jednym tchem. Bardzo fajny, fajnie opisany, tylko zakończenie jakieś takie mdłe. Ale jako pierwsza powieść autora - bardzo udana.

Na półkach: , , , , ,

Zanim Arturo Perez Reverte stał się rozpoznawalnym pisarzem był korespondentem wojennym. Relacjonował wydarzenia z konfliktów zbrojnych na Bałkanach, w Afryce, czy w Zatoce Perskiej. Nie zaskakuje zatem, że jego debiutancka powieść traktuje właśnie o wojnie. Napisany ponad trzydzieści lat temu „Huzar” z powodu niezbyt fortunnie wybranego wydawcy przeleżał mnóstwo czasu,...

Książka "szybka", realistyczna, trochę osobista.

Obrazek z jednej kampanii wojennej. Wspaniały głos wobec gloryfikacji bohaterstwa. Okrutne, ale przez to pacyfistyczny manifest.
Największy sprzeciw wobec wojny wypływa z utworów pokazujących kontrast pomiedzy wyobrażeniem a realiami wojny. Tak było w jednym z najlepszych filmów, jakie dane było mi obejrzeć (Grobowiec swietlików, goraco polecam), tak jest i w...

Jednym słowem: rewelacyjna.
A po więcej słów o tej lekturze zapraszam na: recensioliber.blogspot.com, gdzie znajdziecie też inne recenzje.

Bardzo dobra ksiąska, chociaż styl może nie pasować wszystkim czytelnikom. Poza tym, drobne błędy w tłumaczeniu.

Akcja odbywa się w czasach napoleońskich. Młody oficer Fryderyk Gluntz wstępuje w szeregi Huzarów, aby walczyć za Napoleona w Hiszpanii. Młody chłopak, nauczony czym jest wojna z definicji w oficerskich podręcznikach, pragnie za wszelką cenę wykazać się w walce i udowodnić swoje bohaterstwo.

Wielkim plusem powieści są bohaterowie i ich zarys psychologiczny. Gluntz to...

Dyskusje

• 2014