Kołysanka dla wisielca

Hubert Klimko-Dobrzaniecki
literatura piękna 96 str.
Mała Seria

Czarne
literatura piękna
literatura polska

Kup książkę

Emocje, które zamieszkały we mnie po przeczytaniu tej książki, są największym wyznacznikiem tego, jaka ona była. Zapłakałam na koniec, choć pewnie czytając jedynie ostatnie zdanie, tak by się nie zdarzyło. To całość otworzyła we mnie morze emocji, które wezbrało wraz z ostatnimi słowy. Przepełniona radością i szaleństwem wespół ze smutkiem i żalem. Białe i czarne, góry i...

Inna narracja niż ta, z którą zapoznałam się do tej pory. Treść obrazowa,a za razem dwuznaczna, tajemnicza. Warto ją przeczytać, nawet jeżeli po skończeniu lektury stwierdzicie, że nie jest to lektura dla was.

Ksiazka trochę psychologiczna...Nie jestem fanka takiej literatury...Ale z ciekawością czytałam do końca.

Nigdy nie lubiłam marnować czasu ale odkąd zostałam mamą każda minuta jest na wagę złota. Dlatego szkoda mi tych cennych minut na marną lekturę a za taką uważam 'Kołysankę dla wisielca'. Główni bohaterowie to artyści, którzy, moim skromnym zdaniem, do niczego w życiu nie doszli i niczym się specjalnie nie zasłużyli, i w zasadzie dalej żyją z dnia na dzień próbując alkoholem...

Jak dla mnie zbyt melancholijna, smutna, depresyjna, zwyczajnie nie dla mnie - w przeciwieństwie od osoby, która mi ją polecała określając mianem "pozytywnej", czyli ile ludzi, tyle odczuć. Nie umniejszam jednak ładnego łączenia wątków i wybranych "momentów" życia.

Uwielbiam wylapywac przecudne drobinki z tekstow pana Klimko-Dobrzanieckiego i czytac je po kilka razy, zapamietywac, smakowac.

Świetna!

przepiękna!

Piękna, wzruszająca - jak każda książka tego autora

Piękna książka. Piękny, prosty język i poruszająca treść. Polecam wszystkim, którzy w książkach szukają czegoś więcej niż wartka akcja.

Dyskusje

• 2014