Sycylijczyk

Mario Puzo Wydawnictwo: Albatros Cykl: Ojciec Chrzestny (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The Sicilian
kryminał, sensacja, thriller
Jan Jackowicz
Ojciec Chrzestny Mafia Sycylia

Janosik z Sycylii.

Cóż klasyka gatunku...Nie można sobie pozwolić na to by jej nie znać, bo ukazuje mit założycielski, cel i mechanizmy rodzenia się grup mafijnych w ogóle. Sens, przyświecający jej ideał ucieleśniony w Robin Hoodzie.
Wybaczcie mi tę szczerą uwagę, ale odrobinę trąci myszką... w porównaniu z obecnymi książkami z gatunku, które choć warsztatowo nie mogą się równać, jednak...

Moje klimaty. Bardzo dobrze mi się ją czytało.

Na półkach: , , , , , , ,

Spodziewałem się, że książka opowiadać będzie głównie o pobycie Michaela Corleone na Sycylii, ale okazuje się, że jego pobyt na wyspie jest tu tylko punktem wyjścia do ukazania złożonej, wielowątkowej i trudnej historii tej spalonej słońcem, śródziemnomorskiej krainy. Napisana pięknym językiem powieść pomaga lepiej zrozumieć prawa, jakimi Sycylia rządziła się wcale nie tak...

Pewnie będzie to kontrowersyjna opinia, ale moim zdaniem książka o niebo lepsza od I części! Muszę powiedzieć, że po przeczytaniu Ojca chrzestnego byłem lekko zawiedziony. Po takiej klasyce oczekiwałem znacznie więcej! Żona przekonała mnie, żeby dać szansę Sycylijczykowi, że jej się bardziej podobał i również w tej kwestii muszę się z nią zgodzić! To właśnie tutaj udało się...

Kolejne arcydzieło tego autora!
Tym razem autor przybliżył nam osobę Salvatore Giuliano, sycylijskiego młodego mężczyznę. Salvatore działał, jak nasz legendarny Janosik - zabierał bogatym, bronił biednych ludzi.
Dosyć szybko zyskał sławę i poważanie, no, ale nie mając silnego zaplecza nijak nie był w stanie wzniecić w tym biednym narodzie ducha rewolucji. Prawda była taka,...

Umęczyłam się okrutnie przy tej książce. Ojcem Chrzestnym byłam zachwycona. A tutaj strasznie mi się dłużyło i było nudno. A zakończenie - autor wszystko rozwiązał w ekspresowym tempie, jakby mu się ilość stron przewidziana na książkę kończyła.

Książka ta to kolejna w serii Ojca Chrzestnego opowieść o mafii. Wciąga nas w świat sycylijskiej mafii działającej równorzędnie z działalnością mafii Ojca Chrzestnego, tyle że w innej części świata.
Jest to świat tak samo ubrany w zbrodnie, krew zemstę, ale pojawia się też motyw miłości.
W książce tej pojawia się kilka zwrotów akcji, co ją zdecydowanie urozmaica.
Czytelnik...

Tylko ok, nie ta liga co Ojciec Chrzestny.

Miłe zaskoczenie. Ciekawa opowieść poruszająca wątek wygnania Michaela Corleone na Sycylię. Wciągająca historia, do której chce się wracać jak najszybciej, aby śledzić bieg akcji i losy sycylijskich bohaterów (przez co książkę pochłonęłam w błyskawicznym tempie). Polecam gorąco osobom, które polubiły ,Ojca Chrzestnego’.

Dyskusje

5 043