Das Parfum. Die Geschiche eines Mörders

niemiecki
Diogenes
literatura piękna
niemiecki

Tę książkę czytałam jakiś czas temu, miałam czas żeby nabrać perspektywy. Wydaje mi się, że jest wyjątkowo spokojna jak na kryminał. Powiedziałabym nawet, że powolna. Jeśli ktoś lubi dużo opisów, mało akcji, to polecam, ale sama nie byłam zachwycona.

Na półkach: , , , ,

Przyznam szczerze, że kiedy rozpoczęłam, czytanie tego rodzaju kryminał pt. ''Pachnidło. Historia pewnego mordercy'' autorstwa Pana Patricka Suskinda to wiało z każdej możliwej strony od niego mocną grozą i niepewnością.

Myślałam od samego początku w trakcie czytania czy taki mały karzeł jest, szczęśliwy zabijając, swoje ofiary poznając je jedynie po zapachu.

Czy ten...

Na półkach: , , , ,

Niesamowita. Czytając tą książkę dosłownie czułam te wszystkie okropne zapachy miasta i ludzi, magicznie napisana powieść. Bardzo ciekawy główny bohater. A zakończenie to po prostu mistrzostwo!

Ciężko cokolwiek powiedzieć o tej książce, mimo że ma niewiele stron to czytałam ją bardzo długo, nie mogłam przez nią przebrnąć. Tak naprawdę przez całą tą historię czytamy jedynie o zapachach, słynne „morderstwa” występujące w tytule pojawiają się na 60 ostatnich stronach, główny bohater jest nijaki. 4 gwiazdki dostaje jedynie za ciekawe 20 ostatnich stron, które były...

Książka mocna, fabuła zaskakująca, ale nie dam jej wyższej oceny, bo jednak momentami mnie odrzucała... Trochę obrzydliwa.

Fatalne - nie rozumiem fenomenu tej książki. Z jednej strony była o niczym, z drugiej strony strasznie się dłużyła. Była OBRZYDLIWA. Nie polecam.

Brud, zepsucie, obsesja. A nad tym wszystkim unoszący się zapach.
Nie zawsze przyjemny, czasami wręcz odrażający - ale zawsze przyciągający.
Niesamowita książka, studium ludzkiego szaleństwa i niezaspokojonej żądzy.
O ile mamy tu głównego bohatera, który bez żadnych wątpliwości jest człowiekiem nimi ogarniętym, to każda inna występująca w tej książce postać jest również...

Chyba jedyny przypadek, gdy film lepszy od książki. Generalnie zamysł historii super, jednakże opisy miejsc, wyliczanki asortymentu sklepów niekończące się zmniejszylabym do minimum, a na to konto rozwinęłabym opisy dokonywanych zbrodni.

Okropnie długie i nudne opisy.
Historia sama w sobie nudna i niezbyt porywająca chociaż nietuzinkowa.
Nie polecam.

Chyba jedna z nielicznych książek, przy których zmuszałam sie do czytania

29 861
    8 966