Kronika Wapshotów

Okładka książki Kronika Wapshotów
John Cheever Wydawnictwo: Książka i Wiedza klasyka
klasyka
The Wapshot Chronicle
Książka i Wiedza
1982-01-01
1982-01-01
Henryk Krzeczkowski
Inne

Momentami nudnawa, ale całość do przeczytania, chwilami zabawna.

Leander Wapshot - głowa rodziny, dziedzic nazwiska i zarazem największych wad przodków na przełomie dziejów; jego żona Sara - osoba pomysłowa, aktywistka, założycielka Klubu Pań oraz dwaj nastoletni synowie. Nieopodal mieszka charakterna ciotka Honorata - kobieta szalona, bezpośrednia, 80-letnia fanka baseballu. Małomiasteczkowe życie płynie powoli i leniwie, aż do dnia...

• 23⭐️ Parnasse/symbolizm
  • 2013
  • 🏆 Modern Library 100 Best Novels of the Century
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY
  • #powieść psychologiczna
  • Dawno

Dodaj cytat z książki Kronika Wapshotów