Dreszcz 2. Facet w czerni

Jakub Ćwiek Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Dreszcz (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
2014-06-27
Dreszcz Superbohater Antybohater

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Powrót rockowego superbohatera

8 Link do recenzji

Troszkę słabiej niż w pierwszej części, ale nadal z jajem i powerem. Czyta się Dreszcza w błyskawicznym tempie. Jest rockendrolowo, jest szybko, jest z pazurem. Ryśka nie da się nie lubić. No i "Rocket Queen" Gunsów przy lekturze jak najbardziej można sobie włączyć:) Polecam!

To był impuls.
Potężny impuls, wyladowanie elektryczne, uderzył piorun, i Rychu stał się Dreszczem.
Stał się superbohaterem.
Nawianym, wczorajszym, czasem nawet zeszłotygodniowym, niezbyt ogarniętym, pełnym kompleksów, rozkochanym w rock'n'rollu, procentach..ale jednak superbohaterem...
Ma moc, naprawdę ma moc.
Jak do tego doszło? Jeszcze nie wiem, jednak to tylko...

Dlaczego na okładce jest Indianin ... znaczy rdzenny mieszkaniec Ameryki Pn. ?

No , mniej śmiesznie bardziej ckliwe , mniej liberalnie, za mało tu "mowy nienawiści " żeby mogło się jakoś podobać
Czyta się szybko , I to tyle z plusów

Typowo rozrywkowa książka, mówiąc slangiem -szału nie robi. Po tym jak czytelnik w poprzednim tomie poznawał bohaterów i ich intrygujące moce, ta część wieje nudą. Mamy tu opowiadania, których głównym bohaterem jest Dreszcz, niestety większość z historii zostaje ucięta, kiedy akcja zaczyna się robić ciekawa. Nie podobały mi się żarty z rodaków te dotyczące oddechów...

Druga część przygód Dreszcza jest odrobinę słabsza od poprzedniczki. Nie znaczy to, że gorzej się bawiłem czytając. Nasz superbohater, nawalony różnymi używkami, będzie po raz kolejny ratował świat. Pojawią się nowi i starzy wrogowie oraz przyjaciele z Zawiszą Czarnym na czele. Podczas czytania uśmiech rzadko schodził mi z twarzy i dawno się tak nie ubawiłem (ostatni raz...

Dalsze przygody Dreszcza i jego kompanów, emeryta Alojzego, kamerdynera Benjamina też mnie rozbawiły i zrelaksowały.
Plusy:
- książka z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych;
- fajny zbiór pełnych humoru opowiadań o wyczynach polskiego supermana – Dreszcza;
- pojawienie się innych bohaterów - super-żuli, czy „Zawiszy Czarnego” rozbawiło mnie do łez;
- potyczki z węglowymi...

Kontynuacja historii Dreszcza,inaczej Zwierza, inaczej Ryska Zwierzchowskiego, wraz z Alojzem i Benem :D
Są węglowe zombie,jest"Czarny" Zawisza i Ekumen i dużo dobrego Rockowego humoru, jakim nas może uraczyć pan Jakub Ćwiek :3

Chyba za dużo oczekiwałam po poprzedniej części. W tej poszczególne rozdziały stanowią osobne historie-opowiadania powiązane w całość. Niestety w tej książce uśmiercono jedną z postaci, co bardzo popsuło mi wydźwięk książki. Nierozwiązana została natomiast sytuacja z końca poprzedniej części.

2013

Pomysł na superbohaterów zarąbisty, nieco nie wykorzystany potencjał innych herosów.
Jeśli facet w późnym średnim wieku dostaje moc, a do tej pory nie osiągnął w życiu nic i nic sobą nie reprezentuje, gdyż najważniejsze to alkohol, dragi, słuchanie i granie ostrego rocka i latanie za panienkami, to jakiż z niego może być bohater?
Tutaj ani Alojz, ani nawet Benjamin nie...

Dyskusje

• Fantastyka