Rekrut

Okładka książki Rekrut Robert Muchamore Patronat LC
Okładka książki Rekrut
Robert Muchamore Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: CHERUB (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2012-08-04
9788328101944
Bartłomiej Ulatowski
Robert Muchamore Cherub thriller literatura szpiegowska sensacja kryminał literatura dziecięca i młodzieżowa

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Wersja mini

353 29 123

Miła, lekka, króciutka, w sam raz dla młodzieży. Mi posłużyła jako relaks po ciężkiej pracy i łamaniu głowy. Odskocznia. Sama fabuła wciągająca na wieczór.

Jest to praktycznie najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałam. "Cherub" jest jednocześnie słodkim wspomnieniem jednego z pierwszych przeczytanych cykli, jak i intrygującą rzeczywistością powieści, którą zachwycam się do dziś i którą zamierzam przeczytać jeszcze raz.
Historia ma wspaniały klimat, jednak jest on dostosowany stricte pod młodzież w wieku 12-16 lat, ponieważ osobom dorosłym z wielu powodów może nie przypaść do gustu. Wydarzenia oplecione są w przyjemny, nastoletni luz, który jednak zrozumieją i docenią raczej tylko osoby młode. Dodatkowo książka ma w sobie liczne zabawne fragmenty uwielbiane prawdopodobnie przez większość nastolatków.
Fabuła jest naprawdę oryginalna - na próżno szukać podobnej. Przyznają to nawet osoby dorosłe. Niektórzy twierdzą, że jest ona słabo opisana, jednak ja zdecydowanie nie mogę się z tym zgodzić. W mojej opinii opisy zarówno akcji, jak i wątków pobocznych są naprawdę dobrze zrobione.
Bohaterowie są ciekawi, jednak nie przesadnie. Autor bardzo dobrze przedstawia ich charaktery, nic nie jest wciśnięte na siłę. Plusem jest to, że głównym bohaterem jest całkiem zwyczajny chłopak, który wyróżnia się z początku jedynie swoim niegrzecznym i nieodpowiedzialnym zachowaniem. Z pewnością nie jest on idealny, ciężko go nawet - do pewnego czasu - nazwać bohaterem. Postacie drugoplanowe również zasługują na uwagę - są różnorodne i często nietypowe.
Moją ocena jest zdecydowane 10/10, jednak wkrada się w to nieco sentymentu. Pomimo to, bez wahania polecam ją wszystkim młodym ludziom, a szczególnie tym, którzy nie mieli wcześniej styczności z czytelnictwem, a nawet go nie lubili - jest to historia, która ma dar przekonywania do literatury!

Na książkę trafiłem przypadkiem szukając zupełnie innego "Cheruba", ale bardzo sie z tego cieszę. Pisana lekko czyta się szybko i przyjemnie.
Duża ilość tomów daje gwarancję dobrej i długotrwałej zabawy.

Polecam.

Duża ilość tomów daje gwarancję dobrej i długotrwałej zabawy.

Polecam.

Bardzo dobrze wspominam serię cherub, szczególnie pierwsze tomy.

Bardzo dobrze wspominam serię cherub, szczególnie pierwsze tomy.

W niektórych wydaniach bradzo nie zachęcający i nudzący opisy. Cała seria książek jest fantastyczna, jaki bowiem musi być autor żeby zatrzymać przy sobie czytelnika przez 16 tomów! Raziło mnie jednak dodanie 21 wieku w jego książkach pt. "zdrada", było tego dużo za dużo.

Wyobrażasz sobie dzieci agentów? Nie, no to najwyższy czas sięgnąć po książkę Roberta Muchamore. Mimo, że bohaterami się dzieci dorośli też będą śmiać się i emocjonować przy jej czytaniu.

Zdecydowanie wciąż moja ulubiona seria.

Zdecydowanie wciąż moja ulubiona seria.

Terrorystka nie otwiera drzwi obcym w obawie przed tajnymi funkcjonariuszami policji i agentami służb bezpieczeństwa. Jednak jej dzieci przyprowadzają swoich kolegów i biegają z nimi po całym domu. Kobieta nie ma pojęcia, że jedno z dzieci założyło podsłuch w każdym pokoju, skopiowało zawartość dysku komputera i sfotografowało notes z adresami. To dziecko pracuje dla CHERUBA. Agenci CHERUBA mają od dziesięciu do siedemnastu lat. Ich zadaniem jest prześlizgiwanie się pod radarem uwagi dorosłych i zdobywanie informacji, dzięki którym przestępcy i terroryści posyłani są za kratki. Oficjalnie dziecięcy agenci nie istnieją.

"Rekrut" pierwsza z serii, ale na pewno przeczytam kolejne. Co stanie się z Jamsem i jego siostrą Laurą?

Od pierwszych stron rozpoczyna się akcja. Jest zaskakująca, szybka i świetna na chwilę oderwania od otaczającej nas rzeczywistości.

Czyta się ją łatwo i przyjemniej. Strony same się przewracają. Polecam, Miłego czytania!

Świetnie wykreowany świat, dobrze napisani bohaterowie, porywająca fabuła. Doskonałe wprowadzenie do długiej serii.