Śniadanie u Tiffany'ego

literatura piękna
2013-11-18
Robert Sudół
literatura amerykańska kobieta prostytutka Nowy Jork lata 40. opowiadania

Rzadki przypadek, gdy lepiej sięgnąć po filmową adaptację. Losy amerykańskiej gejszy i tak warto prześledzić, wiele czasu to nie zajmie.

Ciekawa i króciutka

"Śniadanie u Tiffany'ego" jest zbiorem czterech opowiadań, z czego tytułowe zostało zekranizowane, jest najdłuższe i najsłynniejsze. Pozostałe to tylko przyjemny dodatek do całości.

Holly Golightly to piękna, nieco szalona, rozmarzona kobieta. Prawdziwa dusza towarzystwa, która boi się ustatkować. Ciągle marzy o śniadaniu u Tiffany'ego.

Bardzo przypadł mi do gustu...

Mała książeczka o małej treści. Czyta się lekko,ale szybko wylatuje z głowy i nie pozostawia jakiegoś głębszego wspomnienia. Trochę pusta, przereklamowana.

Holy to wyjątkowa dziewczyna. Chętnie poznałabym jej dalsze losy.

„Śniadanie u Tiffany'ego” to zbiór 4 opowiadań, z czego to tytułowe, najsłynniejsze, jest zdecydowanie najdłuższe. 3 pozostałe stanowią jedynie dodatek, choć trzeba przyznać, że niezwykle przyjemny.

Kiedy kilka lat temu obejrzałem film pod tym samym tytułem co wyżej wspomniany zbiór opowiadań, to oczywiście, zakochałem się w Audrey Hepburn i miło spędziłem czas gapiąc się...

Książka, którą czytam kilka razy w roku. Zawsze już będę do niej wracać. Polecam wszystkim niepoprawnym romantykom.

Czyta się to przyjemnie, jest krótkie i dobrze napisane. Całość wydaje się jednak pusta i nie chodzi mi tutaj o jakieś życie wewnętrzne głównej bohaterki a fakt, że po przeczytaniu nie odczułem w zasadzie nic. Nie twierdzę, że każda książka powinna nieść za sobą głęboką refleksję i odmieniać światopogląd, natomiast lubię, gdy wywołują one jakieś emocje. Tutaj nie znalazłem...

Tak, tak, i jeszcze raz tak. Trafiła w moje gusta idealnie. Bardzo dobrze się czyta, ciekawa historia po prostu tak jak lubię Audrey tak polubiłam i tą historie .

Holly Golightly - kobieta piękna, rozmarzona, trochę szalona i kochana przez wszystkich. Żyje jako pani do towarzystwa bez przeszłości i swojego miejsca na świecie, bo chociaż pieniędzy jej tak naprawdę nie brakuje i miała nawet szanse na zostanie gwiazdą, to boi się ustatkować. Ciągle marzy o "śniadaniu u Tiffany'ego", czyli o miejscu, gdzie czułaby się tak dobrze jak u...

Dyskusje

8 781