Śniadanie u Tiffany'ego

literatura piękna
2013-11-18
Robert Sudół
literatura amerykańska kobieta prostytutka Nowy Jork lata 40. opowiadania

Po przeczytaniu tej książki, sądzę że Truman Capote miał naprawdę talent i to "coś" w pisaniu, lecz "Śniadanie u Tiffany'ego totalnie do mnie nie przemówiło. Postacie jego historii i opowiadań są naprawdę kolorowe i ciekawe lecz prowadzone dialogi i zwrot akcjii są tak szybkie że sama gubiłam się po pierwszej stronie. Kultowa Audrey , która dzięki tej roli stała się ikoną -...

Podobnie jak niektóre opinie poniżej uważam, że książka mimo wszystko jest znacznie lepsza niż kultowy, nieśmiertelny film.

Wiele hałasu o nic.
Wypadało nadrobić zaległości i alleluja, że zdecydowałam się na wersję audio, bowiem gdybym miała poświęcić czas tylko i wyłącznie na lekturę, byłaby to zupełna jego strata.
Jeśli jesteście w stanie wyrzucić z głowy obraz Audrey Hepburn,a najlepiej wersję filmową "Śniadania", to okazuje się, że opowiadanie Capote niczym szczególnym się nie wyróżnia....

Bardzo dobra książka, choć nie przepadam za romansami (podobnie jak z "Niewolnicą Izaurą"). Nie widziałam filmu, ale pierwsza myśl - Audrey wizualnie pasuje do tej roli znakomicie!

Śniadanie u Tiffany'ego zasługuje na ocenę co najmniej 9 ale pozostałe opowiadania nie są tak dobre stąd taka, a nie inna ocena.

Chciałem odświeżyć sobie tę powieść, słuchając wersji audio. Tekst, choć znajomy, od początku jakoś „zgrzytał”, a zgrzytanie to nasilało się wraz z upływem przesłuchanych minut, by osiągnąć kumulację mniej więcej w trzech czwartych. Wtedy postanowiłem rozgryźć tę tajemnicę i zapoznać się z informacjami na temat tego konkretnego wydania.

Zagadka rozwiązała się szybko, gdyż...

Świetna :) klasyka, do której się wraca.

Książka bardzo mi się podobała i według mnie odzwierciedlała klimat kultowego już w historii kina filmu. Nie wyobrażam sobie, aby rolę Holly Golightly mógł zagrać ktoś inny niż Audrey. Czytając książkę miałam cały czas przed oczami jej kreację. Postać z książki i postać, jaką stworzyła Audrey Hepburn idealnie do siebie pasowały.
Pozostałe trzy opowiadania także przypadły mi...

Pretensjonalna książeczka, w której zakochała się równie pretensjonalna część Ameryczki. Główna zaleta tej pozycji to jej ograniczona objętość.

O klasykach się nie dyskutuje, ale porozmawiać można haha
Cała powieść jest króciutka, lecz uważam, że warta uwagi. Z całą historią zaznajomiłam się jednego dnia w kilka godzin. Nie dziwi mnie czemu jest w klasykach XX wieku. Rewelacja!!!

Dyskusje

9 054