Egipcjanin Sinuhe t. II

Sinuhe Egyptiläinen
powieść historyczna
Zygmunt Łanowski
Egipt historia faraon intrygi

Jedna z najpiękniejszych powieści, jakie czytałam. Po raz pierwszy wpadła mi w ręce gdzieś w czasach licealnych, a jednak zdarza mi się do niej wracać - choćby we fragmentach - raz na jakiś czas. I gwarantowana jest całkowita immersja, flow i eskapizm - czyli dokładnie to, o co chodzi w dobrej lekturze!
Tłem akcji jest panowanie Amenhotepa IV (Echnatona), władcy z XVIII...

"Egipcjanin Sinuhe" to bardzo dobra lektura, która poza rozrywką oferuje również wiele tematów do głębszych przemyśleń. Chociaż akcja książki rozgrywa się w starożytnym Egipcie, to pobrzmiewają w niej echa czasów, które mają dopiero nastąpić.
Obok postaci fikcyjnych pojawiają się postaci historyczne, a Mika Waltari proponuje nam autorską wizję zagadkowych czasów panowania...

ciekawa, bo z serii starożytnego Egiptu, ale jednak trochę się męczyłam czytając ją.
treść przygód fajna i wciągająca, ale sam bohater mało jaskrawy.
polecam "Krew Faraonów" Wojciecha Dutki, podobna konwencja i lepiej się czyta :)

Skończyłam czytać „Egipcjanina Sinuhe” i na kilka słów wrażeń z tej lektury zapraszam Was na www.czytaska.pl

To lektura, która wywołała we mnie sprzeczne uczucia. Od zachwytu po znużenie. „Co za dużo to nie zdrowo” w pigułce.

Miewacie tak, że książka początkowo zachwyca i oszałamia, potem zaczyna męczyć i nużyć? Mimo znakomitego ujęcia tematu?

Ocena 8 za wartość...

Piękna, smutna, melancholijna książka o władzy, utopii i uwikłaniu jednostki w historię.

Książka mojej młodości. Dla mnie rewelacja. O mało co nie poszedłem na archeologię po przeczytaniu tego dzieła.

Bardzo spójna fabuła, gdyby nie 2/3 wątki, totalnie nierealistyczne i odbiegające od logiki całej książki. Oba do tego są dosyć ważne dla dwóch głównych bohaterów i brzemienne w skutkach. Oba są powiązane z kobietami i tym jakie potrafią być złe - może autor miał jakieś złe przeżycia z kobietami. Nadal jednak te wątki są dosyć nierealistyczne i przesadzone.
Cała historia i...

Z tą książką zapoznałem się wiedziony opinią, ze zawiera wiele przemyśleń życiowych, a człowiek dzięki niej staje się mądrzejszy - to prawda.

Świat przedstawiony w tej książce jest magiczny.
bardzo realistycznie oddał klimat tamtych czasów Podążamy za lekarzem Sinuhe i jego niezwykłymi podróżami. Bohater jest bardzo uczuciowy i można się z nim utożsamiać. Poza tym książka zawiera dużo ciekawych przemyśleń, czy rad. To był przypadek, że przeczytałam tę książkę i jestem z niego zadowolona hah

Starożytny Egipt to nie są moje rejony, ale ta książka wciąga oj wciąga. Polaczenie krwistych postaci i realia czasów. Taka podróż w czasie.polecam

Dyskusje

3 277