Casual Vacancy

2013-07-18
Data 1. wydania:
2013-07-18
angielski

Historia miasteczka i jego mieszkańców. Początek bardzo zawiły, dużo postaci, ciężko było się połapać kto jest kim. Później na szczęście książka się "rozkręca" i całkiem dobrze się czyta.

no niestety trochę rozczarowanie jest

Ta powieść trochę przypomina wydmuszkę. Dlaczego? Ponieważ samo opisanie wydarzeń, relacji międzyludzkich, przemyśleń poszczególnych postaci, to czasami za mało. Zabrakło konkluzji, jakiegoś podsumowania, przesłania. Miałam takie poczucie, że autorka zadarła wyimaginowaną spódnicę miasteczku i opisała to, co mieszkańcy chcieliby ukryć. Opisała ze szczegółami. I co? Ano nic....

Rewelacyjna książka, bardzo dobrze się ją czyta. Pisarka jest świetną obserwatorką ludzkich charakterów i zachowań, stosunków społecznych. Ale ogromne słowa uznania należą się również tłumaczce. Uważam, że świetnie przetłumaczyła. Mało inteligentny tłumacz potrafi rozłożyć najlepsze dzieło.

Mocna. Wstrząsająca. Skomplikowana.

W pierwszej powieści dla dorosłych, J.K. Rowling udowadnia swój talent pisarski w tworzeniu zawiłej, wielowątkowej fabuły. Obnaża prawdę o małym brytyjskim miasteczku, którym wstrząsa wiadomość o śmierci jednego z radnych Pagford. Wydarzenie to zmienia oblicze całej społeczności.

To co najbardziej udało się Rowling w tej książce to...

Bardzo mroczna opera mydlana o wiejskim życiu w Anglii... Rowling jest niezwykle wnikliwa w kwestii małostkowości i podłości, które tkwią w ludzkich sercach, ale także odłamków szlachetności, które czasami pękają.. Bardzo zabawna książka.

Zdecydowanie gorsza od serii Pottera, ale dało się przeczytać

Jak Boga kocham, po J.K. Rowling spodziewałam się dosłownie cudów na kiju. Trochę się rozczarowałam i tak naprawdę ta powieść spodobała mi się dopiero gdzieś na około 100 stron przed samym końcem. Zamysł na fabułę był, ale uważam, że z wykonaniem gorzej. Wiele wątków było po prostu zbędnych, a książka będąc o połowę krótsza byłaby znacznie lepsza.

Przez znaczną część...

Rowling w tej książce pokazała kunszt pisarski. Niesamowita powieść, która potrafi rozbawić i złapać za serce. Bardzo przypomina mi klimat Gotowych na wszystko. Wszystko przez ten lekki czarny humor. Sprytnie rozwinięta historia i budowa postaci, którzy nie są tacy prości jak starają siebie ukazać. Każdy mieszkaniec skrywa coś co chce zachować tylko dla siebie. Co...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

12 290