Kundlizm, Klub Trzeciego Miejsca, Polacy i Ameryka, Tworzywo

Okładka książki Kundlizm, Klub Trzeciego Miejsca, Polacy i Ameryka, Tworzywo
Melchior Wańkowicz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Melchior Wańkowicz. Dzieła (tom 13) publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Melchior Wańkowicz. Dzieła (tom 13)
Prószyński i S-ka
2011-06-14
1986-01-01

Tak dawno temu wygladały wyjazdy za... chlebem. Tak, tak, za chlebem a nie w celu poprawy i tak całkiem znośnej egzystencji. Wańkowicz klasa sama w sobie.

Książka pokazuje losy naszej emigracji - prawdziwe historie w zbeletryzowanej fabule. Pouczajace, ciekawe, dające do myślenia. Przeczytałam jednym tchem...

Jakich mocy potrzeba, żeby chłop, który nigdy nie zapuszczał się dalej niż do pobliskiego miasteczka ruszył przez ocean do Kanady? wielkich. I opisuje je Wańkowicz pisząc nie tylko o indywidualnych losach, ale i o wielkich procesach historycznych, którym podlegali nie bardzo zdający sobie z tego ludzie. Ciekawa lektura.

Doskonały reportaż z życia polskich pionierów w Kanadzie na początku XX w.

• Chcę w prezencie
  • Literatura polska
  • Dzienniki, wspomnienia / eseje, felietony
  • LiteraTOURa
  • Reportaż

Dodaj cytat z książki Kundlizm, Klub Trzeciego Miejsca, Polacy i Ameryka, Tworzywo