Drugie dziecko

Das andere Kind
kryminał, sensacja, thriller
2013-11-30
Dariusz Guzik

Charlotte Link jest niedościgniona w swoim fachu. Żaden autor nie oddziaływał tak na moją wyobraźnie :)

Książka ciekawa jak zwykle postacie ich osobowości rozłożone na czynniki pierwsze. PANI Link z każdą książka zaskakuje. Uwielbiam jej książki.jednak jak dla mnie najlepszą jest jej ostatnia Poszukowanie.. Jak mozna po napisanii tylu powieści napiasac cos Takiego.. POLECAM.

„Drugie dziecko” to według mnie jedna z najlepszych książek Charlotte Link - zaraz po „Obserwatorze” 😉 bardzo lubię styl tej autorki. Idealne proporcje intrygi, wątku obyczajowego + to „coś”, co sprawia, że ta książka czyta się sama ☺️

Książka od samego początku trzyma w napięciu. Ciekawi bohaterowie, zwroty akcji i zaskakujące zakończenie.

1937

Trzymający w napięciu obyczajowy kryminał. Historia,która ma swój początek podczas II wojny światowej. Ujawnia wiele psychologicznych wątków. Gwen to 35 letnia panna mieszkająca na wsi w Scarborough. Po kursie dla nieśmiałych poznaje Dave Tanner'a,w którym się później zakochuje. Ta dziewczyna nie pasuje do współczesnych czasów. Źle się ubiera i sprawia wrażenie naiwnej. Jej...

DRUGIE DZIECKO to powieść o której długo nie zapomnisz. Wyryją Ci się w pamięci rysy wydarzeń, przeszłość dogoni teraźniejszość, a prawda zostanie rozebrana z okrucieństwa.

Charlotte Link po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią nakreślania akcji na tle psychologicznym.
W historię zostaniesz wciągnięty już od pierwszych stron, bohaterów poznasz skrycie, łącznie z ich...

To moja druga książka Link. Muszę przyznać, że jest bardzo dobra.
Dokładnie opisani bohaterowie, co bardzo pomaga zrozumieć ich działania.
Zakończenie zaskakujące, ale nie rozczarowuje.
To niesamowite ile krzywdy można wyrządzić drugiemu człowiekowi, który nie może się bronić. Zaskakujące jest również to, do czego może doprowadzić chęć pomocy drugiemu człowiekowi bez...

Powieść nie jest kryminalnym majstersztykiem, choć może zaskoczyć. Jej siłą - jak to często bywa u pani Link - jest wątek obyczajowy z historią sięgającą lat 30 i 40tych XX wieku.

Chwyta za serce, ściska, wyżyma i łamie na pół.

On wciąż czeka.

Króciutkie zdanie pojedyncze uderza z siłą taranu.

Poruszająca, bolesna opowieść o tym, jak zbrodnia obojętności wobec...

Charlotte jak zwykle mnie nie zawiodła. Świetnie poprowadzona akcja, chwyta za serce. Polecam

Muszę ochłonąć. 2 dni czytania, 500stron (L4:)). Początek dosyć toporny. Różne historie, trochę chaosu. Do tego retrospekcje z czasu 2 wojny światowej, słowem - miszmasz. Ale ale! Dalej jest już tylko lepiej. Dom na odludziu, każdy z bohaterów w sumie jakiś motyw ma... Do tego alibi niektórych okazuje się kłamstwem. Inspektor Valerie Almond ma twardy orzech do zgryzienia.

Dyskusje

3 723