Inkwizycja, Satanizm i Różaniec

2011-01-01
2011-01-01
9788377200643
Religia inkwizycja satanizm

Jako osoba niereligijna przeczytałam książkę, napisaną przez jezuitę. Uważam, że w tej literaturze zawarte są podwaliny dla osób będących na teologii. Mnie ona za dużo nie dała, ponieważ książka nie była pisana obiektywnie, poza tym trafiłam do niej z powodu tematu "Inkwizycji", o którym za dużo się nie dowiedziałam. Książka zawiera podstawowe informacje dotyczące satanizmu (to chyba był najciekawszy rozdział),dlaczego kościół powinien być powiązany z polityką i dodatki dotyczące postaci biblijnych. Ogólnie nudziłam się czytając ją, ale ma niecałe 100 stron, więc przebrnęłam. Książka nie ma żadnych przypisów (nie licząc odwołań do Biblii),a autor czasem przywołuje jakieś informacje.

• Filozofia, religia
  • Starożytność <476