Na przykład Małgośka

Okładka książki Na przykład Małgośka Paweł Beręsewicz
Okładka książki Na przykład Małgośka
Paweł Beręsewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: TO LUBIĘ z nietoperzem literatura dziecięca
literatura dziecięca
TO LUBIĘ z nietoperzem
Wydawnictwo Literatura
2012-12-20
2008-01-01
9788376722061
dla dzieci

Robert jedzie na obóz tenisowy. W tenisa gra świetnie, ma do tego talent. Niespodziewanie jednak wyjazd staje się szkołą życia. I nie chodzi tu o wirtuozerię na korcie, nie chodzi też wcale o przetrwanie nocą w ciemnym lesie, ani nawet o konfrontację z wampirem. Chodzi tu o relacje ze zwykłą dziewczyną. Na przykład Małgośką.
Bo Robert ma jedenaście lat. Sporo już wie o życiu. Umie sam sobie spakować walizkę, umie poradzić sobie z kolegami, jest przygotowany na stawienie czoła trenerowi, który jego zdaniem przeobraża się nocą w wampira. Ale nie wie jeszcze, że z dziewczyną można fajnie spędzić czas, a rozmowa z nią nie jest powodem do wstydu.
Więcej: www.lekkiepiora.pl

Bo Robert ma jedenaście lat. Sporo już wie o...

Książka Pawła Beręsewicza pt. "Na przykład Małgośka" jest niezwykle interesująca. Przeczytałem ją bardzo szybko i z łatwością. Ciekawa oraz zabawna historia Roberta jest bardzo wciągająca. Jest to książka wydawnictwa Literatura przeznaczona głównie dla dzieci. To powieść przygodowa ,wydana 20 grudnia 2012 roku. Paweł Beręsewicz jest między innymi autorem powieści ,opowiadań i wierszy dla dzieci. Jego książki były wielokrotnie nagrodzone w konkursach literackich. Główny bohater książki to dziesięcioletni chłopiec-pieszczoszek mamy i taty, który wyjechał na obóz tenisowy. Robert będzie musiał stać się prawie dorosłym mężczyzną i stawić czoło różnym problemom. W międzyczasie poznaje Małgosię ,z którą się zaprzyjaźnia. Razem próbują odkryć mroczny sekret trenera. Utwór jest kompozycyjny , a jego język prosty. Jednym słowem książka jest świetna. Powieść licząca 134 strony bardzo łatwo się czyta ,nie ma w niej trudnych słów. Potrafi rozweselić i poprawić humor. Dlatego zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki , bo naprawdę warto.

Przeczytana w jeden wieczór, to chyba mówi samo za siebie.... przedstawia w zabawny i ciekawy sposób pobyt 10,5 letniego chłopca na obozie tenisowym. Wysyłają go tam wiecznie kłócący się ze sobą rodzice. Przeżywa przygody, które napawają go strachem, spędza też miłe chwile <np z Małgośką<. Po powrocie do domu bohater zauważa, że nie tylko w nim zaszła przemiana.... Dodatkowym atutem jest duża dawka humoru, który możemy zauważyć już podczas czytania pierwszych linijek książki. Zdecydowanie polecam!

Bardzo fajna książka i jak zwykle u Beręsewicza przewrotnie dowcipna :) Polecam.

Świetna pozycja dla dziesięcio-dwunastolatków, starszych czytelników raczej nie zachwyci. Jako nauczyciel będę jednak polecać dzieciakom tę lekturę, z uwagi na brak typowych w dzisiejszych czasach infantylnych postaci i popkulturowego kiczu. Myślę, że dla młodego czytelnika jest to dobra propozycja.

Przeczytałam ją będąc jeszcze w podstawówce i bardzo miło ją wspominam. Nabyłam ją w czasie, kiedy autor odwiedził moją szkołę i nawet udało mi się zdobyć jego autograf na pierwszej stronie!:) Polecam dzieciakom w klasach 4-6, naprawdę wciąga!

Jednym słowem- książka świetna. Przeczytałam ją jednym tchem. Niezwykle interesująca i momentami zabawna historia Roberta, który wyjechał na obóz tanisowy. Twierdzi, że dziewczyny go nie obchodzą.Jednak w międzyczasie poznaje Małgosię, z którâ udaje mu się zaprzyjaźnić. Razem próbują odkryć mroczny sekret trenera tenisowego... A jaki to sekret? Niestety nie mogę wam tego zdradzić. Ale bardzo łatwo jest się o tym przekonać. Wystarczy sięgnąć po tę niezbyt grubą książkę, aby się choć odrobinę rozweselić. Powieść bardzo łatwo się czyta. Nie ma w niej trudnych słów. Dlatego zachęcam wszystkich dl przeczytania, bo warto.

Uwielbiam tę książkę! Pan Beręsewicz zaprowadził mnie w świat, który był świetny. Tajemnica, która jest świetnie opisana - śmiesznie i jednocześnie tak, by czytelnik chciał poznać dalsze losy bohaterów. Czytałam ją bardzo dawno, ale na pewno w niedługim czasie do niej wrócę.

Na początku, trochę mnie nudziła, ale potem robiła się coraz ciekawsza.

Na początku, trochę mnie nudziła, ale potem robiła się coraz ciekawsza.

Urocza i raczej wesoła książka, ale jakoś nie moje klimaty.

Urocza i raczej wesoła książka, ale jakoś nie moje klimaty.

• Z dzieciństwa
  • Wypożyczone z biblioteki