Hamish Macbeth i śmierć oszczercy

Okładka książki Hamish Macbeth i śmierć oszczercy M.C. Beaton
Okładka książki Hamish Macbeth i śmierć oszczercy
M.C. Beaton Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Hamish Macbeth (tom 20) kryminał, sensacja, thriller
Hamish Macbeth (tom 20)
Death of a Poison Pen, A Hamish Macbeth Mystery
Edipresse
2013-10-28
2013-10-28
2005-01-01
Monika Skowron
kryminał humor M. C. Beaton Hamish Macbeth

Lektura lekka i przyjemna. Miły relaks w zimowe wieczory.

Lektura lekka i przyjemna. Miły relaks w zimowe wieczory.

Hamish Macbeth na tropie kolejnej zbrodni... Jak zawsze fajna, ciepła książka i mimo iż jest to kryminał to jednak każdy po przeczytaniu chociaż jednego tomu chciałaby pojechać do Lochdubh i poznać wyjątkowego posterunkowego. Super się czyta. Polecam.

Bardzo udana część przygód posterunkowego Macbetha. Pisarka z tomu na tom doskonali swój warsztat pisarski a jej pomysły nie wyczerpują się i wciąż zaskakuje nas czymś nowym.
W tomie 19 dostajemy sprawę zabójstwa pewnej nauczycielki, która pisuje oszczercze listy do mieszkańców Braikie. Wcześniej mamy jeszcze śmierć pewnej kobiety, która zostaje zakwalifikowana jako samobójstwo. Hamish jednak nie wierzy w to i zaczyna doszukiwać się związku pomiędzy tymi dwoma zgonami. Czy uda mu się dojść do prawdy? To będzie na pewno trudne bo biją się o niego dwie kobiety i powstaje niemałe zamieszanie.
Kryminały M.C.Beaton mają w sobie na pewno dużą dozę oryginalności z nieprzeciętnym bohaterem Hamishem Macbethem. Zakończenia są zwykle zaskakujące (jak w tym przypadku),chociaż może nie aż tak jak u Agathy Christie. Autorka jednak w żadnym razie nie próbuje jej naśladować, ma swój własny niepowtarzalny styl. Na potwierdzenie mych słów polecam przeczytać tą książkę:)

Kolejny tom przygód Hamisha Macbetha, posterunkowego z małej, górskiej wioski w szkockich górach. Lekki, pogodny kryminał dobry na każdą porę roku.

Przyjemne, ale minus za fatalne tłumaczenie (dramatycznie złe, zapewne z komputera nieznacznie poprawione).

• Hamish Macbeth
  • Seria: Hamish Macbeth