Kwiatki Ojca Leona

eSPe
2012-01-01
2012-01-01
Ojciec Leon Knabit rekolekcje Anna Matusiak

Robić porządki w domu i znaleźć tą książkę. Więc powiem tak uwielbiam Ojca Joachima Badeniego i oni z Ojcem Leonem byli przyjaciółmi. Przeczytawszy tą książkę nie będzie może ta książka moją ulubioną, ale Ojciec Leon w tej książeczce też wypowiada mądre słowa. O przyjmowaniu komunii w czasie mszy i o bierzmowaniu. Ludzie nie znają i nie chcą poznać sensu tych sakramentów. Przyjmują je bo tak wypada, robią to automatycznie. Na mszę chodzą tylko od święta.

"Pan Bóg jest dowcipny, każdy się przekona, bo stworzył żyrafę i Ojca Leona."

"Przyznaję, że chwilami się obawiałam, że Mnich nie da sobie rady, ale próżne to były obawy. Bo Ojciec Leon nie udaje greka, nie ściemnia, jak mówią młodzi. Potrafi powiedzieć: "Nie wiem"."

"Ojciec Leon zauważył, że wielu młodych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania po niewłaściwym, odfajkowanym tylko, przygotowaniu zdaje się mówić: "Zdobyłem ostatni potrzebny świstek i teraz możecie mi skoczyć. Już mogę wziąć ślub kościelny, mogę być chrzestną czy chrzestnym"."

"Niejednemu się nam zdarza, że w czasie Mszy Świętej nie potrafi się skupić; myśli mu uciekają, jednak nie ku górze, nie ku niebu, nie ku Panu Bogu szybują, lecz wokół trosk codziennych i radości przyziemnych krążą. I bywa, przyznaje Ojciec Leon, że "ucieknie" nam ewangelia, a nawet moment Przeistoczenia"

• Mam do przeczytania
  • 2016