Panna Huragan. Dzienniki amerykańskie

Videograf
2013-11-19
2013-11-19
literatura polska literatura podróżnicza

Ciekawa opowieść o energicznej dziewczynie ( a takich nigdy za wiele) . Wie czego chce, rzuca się w wir przygody - przydałoby się więcej o USA, bo o jej życiu dowiadujemy się duużo.

Autorka pełnej humoru książki „Panna Huragan. Dzienniki amerykańskie” opisuje swoje codzienne perypetie. Łączy przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych, codzienność, spotkania ze znajomymi, nową pracę i, przede wszystkim, szukanie miłości.

Zapraszam do lektury!

Niby opowiadanie o Ameryce XXI wieku i pewnej korespondentce. W rezultacie ni to reportaż ni to powieść. Trochę za dużo wątków prywatnych damsko-męskich, a za mało kontekstu kraju w którym się to odbywa.

Zauważyłem tę książkę w którejś z toruńskich księgarń za kilka złotych w promocji. Chciałem poczytać coś w podróży dla relaksu, a że przeczytałem w opisie, że opisuje trochę życie w Teksasie, do którego zawsze chciałem pojechać, kupiłem ją. Napisana dość przystępnie i bardzo szybko się czyta. Zawiera dość ciekawe fragmenty opisujące pracę bohaterki (i chyba też autorki) a...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niesamowicie ciepła i optymistyczna lektura. Swoją drogą zazdroszczę bohaterce energii - kiedy śpisz dziewczyno ?! :) Polecam, potrafi rozbawić, zrelaksować a i może zmotywować do działania.

Na półkach: , , , ,

Czy trafiliście kiedyś na książkę, totalnie przez przypadek, podczas czytania której nie mogliście przestać się śmiać? Nie spodziewałam się, że tak spodoba mi się książka Katarzyny Klimasińskiej. Jest to praktycznie książka oparta na faktach, co sprawia, że czyta się jeszcze lepiej. Ta świadomość, że komuś naprawdę się to przydarzyło jest niesamowita.

Rozmawiałam ostatnio...

• Biografie/wspomnienia/rozmowy/reportaże