Słownik [email protected] z Miodkiem

2010-01-01
9788361872085

Okładka książki Trzy po 33 Jerzy Bralczyk, Andrzej Markowski, Jan Miodek
Ocena 7,2
Trzy po 33 Jerzy Bralczyk, And...
Okładka książki Wszystko zależy od przyimka Jerzy Bralczyk, Andrzej Markowski, Jan Miodek, Jerzy Sosnowski
Ocena 7,8
Wszystko zależ... Jerzy Bralczyk, And...
Okładka książki Dlaczego nie lubimy mówić o wulgaryzmach Jerzy Bralczyk, Andrzej Markowski, Jan Miodek
Ocena 7,3
Dlaczego nie l... Jerzy Bralczyk, And...

Ciekawa postać książki, która uczy tak prostych, a zarazem skomplikowanych niuansów języka polskiego. Program telewizyjny w formie książki to dobre rozwiązanie dla osób, które wolą czytać niż oglądać. Szata graficzna i wyróżnienia na końcu każdego zagadnienia dają jasny obraz jak coś powinno się pisać i mówić bezbłędnie. Polecam, można naprawdę podszkolić się w języku...

uwielbiam! Uwielbiam! UWIELBIAM! Chłonęłam każdą stronę i każdy komentarz profesora. Mam nadzieję, że takich pozycji będzie coraz więcej i więcej, i więcej. Polecam dla miłośników polszczyzny, ale nie tylko :)

Język polski to pasmo zagadek i znaków zapytania. Książka ta, to zapis rozmów przede wszystkim o zagadnieniach gramatycznych oraz leksykalnych. Warto po nią sięgnąć, gdyż w tej kwestii wypowiada się człowiek instytucja nauki o języku - profesor Jan Miodek.

Czytając słownik pana Miodka czułam się jakbym czytała książkę wypożyczoną z biblioteki dla przyjemności, a tymczasem ja po prostu przygotowywałam się do kolokwium :p Super!

Kwestie językowe podane i wyjaśnione w przystępny i ciekawy sposób. Polecam!!!!!

A ja się trochę rozczarowałam.. Lubię oglądać prof. Miodka w telewizji, ale po książce oczekiwałam czegoś więcej niż samych kopii rozmów z tego programu. Miało być w stylu rozmowy - wyszło zbyt oficjalnie.
Duży plus za grafikę

Pan Miodek jak zwykle wszystko szybko, jasno i sprawnie wyjaśnił. Polecam każdemu, ale głównie Polakom, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju, aby kunszt polszczyzny nigdy nie zginął!

• Mam
  • 29. Literatura naukowa