Prywatne życie ptaków

Okładka książki Prywatne życie ptaków David Attenborough
Okładka książki Prywatne życie ptaków
David Attenborough Wydawnictwo: Muza nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
The Life of Birds
Muza
1999-01-01
1999-01-01
1998-09-28
8372004528
Andrzej Kruszewicz, Alicja Kruszewicz
środowisko nauka natura zwierzęta ptaki biologia zoologia

Myślicie ,że jest to kolejna nudna naukowa pozycja ornitologiczna- nic bardziej mylnego. To są plotkarskie opowieści z ptasiego świata -taki zwierzęcy pudelek. Są zabawne, dziwne ,szokujące ,ale nie nudne. Śmiałam się przy zwyczajach godowych ,szokowałam przy regułach w wychowaniu potomstwa , kręciłam z niedowierzaniem głową przy sposobach zdobywania pokarmu, byłam pełna podziwu nad stylem eliminowania rywali.
Autor przystępnie wyjaśnia przyczyny takiego ,a nie innego zachowania danego gatunku ptaków. Czasami wydaje się ono absurdalne, ale ta bezwzględna cwaniara –ewolucja ma w tym swój racjonalny cel i nic nie idzie tu na żywioł ,wszystko służy zachowaniu gatunku.
Czytając uzmysłowiłam sobie, jak piękna, niezwykła jest nasza planeta, ile ma cudownych tajemnic ,które czekają tylko na odkrycie przez takich ludzi jak sir David. Cóż za niezwykły dar snucia opowieści, jaka wiedza i inteligencja.
Podziwiam i chłonę każdą książkę , jak również jego programy telewizyjne.
Jeśli czujesz choć minimalną więź z przyrodą – przeczytaj.

Książka ta to swojego typu przewodnik po świecie ptaków, od mroźnych rejonów arktycznej północy i jeszcze mroźniejszego południowego kontynentu, po równikowe pustynie. Przejrzysty tekst, ładne zdjęcia, połączone z dużą ilością informacji, na pewno nie pozwolą się nudzić i zapewnią udaną lekturę.

• Przyroda
  • Niedostępne
  • Do zdobycia/kupienia
  • Flora i fauna

Dodaj cytat z książki Prywatne życie ptaków