A lasy wiecznie śpiewają

Trygve Gulbranssen Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: A lasy wiecznie śpiewają (tom 1) powieść historyczna
Og bagom synger skogene
2013-11-18
1938-01-01
Henryk Goldman, Henryk Leśniewski
Zysk i S-ka
saga rodzinna literatura skandynawska
Og bagom synger skogene
A lasy wiecznie śpiewają (tom 1)
powieść historyczna
2013-11-18
Henryk Goldman, Henryk Leśniewski
saga rodzinna literatura skandynawska

Nigdy wcześniej nie czytałam tak pięknej opowieści o sensie i mądrości istnienia... Autor jest mistrzem. Szkoda, że tak mało pisał.

Książka niesamowitej urody. Narracja i styl pisarski, który już zdał się odejść odżył na nowo. Opisy i atmosfera żyją w niej swoim życiem ( przyroda, tradycja). Punkt widzenia świata pokolenia, które już odeszło, ale może do nasz przemówić przez literaturę.

"Kultowa powieść skandynawska, która na długo zostaje w sercu!" -raczej kultowe przynudzanie. Skandynawów stać na więcej

To przepyszna książka. Niezwykle klimatyczna, spokojna i zachwycająca. Człowiek delektuje się każdą stroną. Cieszę się, że ten rok kończę tak magiczną opowieścią. Opowieścią, która uspokaja i daje nadzieję. Takich opowieści sobie i Państwu życzę.
Polecam

Świetna, klimatyczna powieść na długie zimowe wieczory, z ciepłym kocykiem, herbatką i trzaskającym mrozem za oknem to zestaw wprost idealny :)

Wspaniala ksiazka. Polecam

Powieść przeczytałam z zaciekawieniem, dzieje norweskiej rodziny - trudne i ciężkie, walka z naturą, z własnymi emocjami i uczuciami.

Z tą książką można wdrapać się na najwyższe szczyty dzikich norweskich gór i poczuć się jak niedźwiedź lub ryś, cicho obserwujący ludzkie życie z oddali. Zdania układają się w jedną przepiękną pieśń o człowieku i naturze. Tej powieści się nie czyta, z nią się pływa i sunie leciutko aż do końca.

Książka przecudnej urody. Typ literatury, który cenię ponad wszystko. To pięknie opowiedziana historia o życiu, ludziach i świecie ich otaczającym , miłości, śmierci i czasem drobnych uczynkach, które tak naprawdę
decydują o tym kim jesteśmy, definiują nasze życie. Opowieść pięknie płynie od pierwszej do ostatniej strony. Z wielkim żalem dotarłem do ostatniej kartki....

Bardzo urokliwa saga norweska, polecam nawet tym, którzy nie są miłośnikami skandynawskich klimatów. Pomimo tego,że powieść powstała wiele lat temu, jej język jest bardzo przystępny, piękny i malarski.Warto po nią sięgnąć w zimowy wieczór.

Dyskusje

1 327