Idealna reklama. Sztuka promowania aplikacji w internecie

Okładka książki Idealna reklama. Sztuka promowania aplikacji w internecie Erica Sadun, Steve Sande
Okładka książki Idealna reklama. Sztuka promowania aplikacji w internecie
2014-03-17
2014-03-17
Marta Najman
e-biznes marketing IT aplikacje

Książka może być jak najbardziej przydatna, ale głównie dla zagranicznych odbiorców. Idealna reklama przede wszystkim mówi o... idealnej reklamie, ale na blogach internetowych. Czyli na co należy zwracać uwagę przy aplikacji, przed wysłaniem jej blogerowi do recenzji. Przed wypuszczeniem własnej aplikacji na rynek warto przeczytać ją, aby móc określić słabe i mocne strony swojego dzieła i spojrzeć na nią oczami klienta. Nie mniej jednak cała treść skupia się głównie na dobrym zaprezentowaniu blogerowi swojej aplikacji, co przydatne może być także przy reklamowaniu jej pod każdym kątem, jednak nadal pozostaje to pewna nisza, pewna część wiedzy przy szeroko pojętej reklamie.

Zamiast podtytułu "Sztuka promowania aplikacji w internecie" powinno widnieć zdanie: Dlaczego powinieneś promować się na naszym blogu? Książka to wychwala pod niebiosa stronę TUAW, na której recenzję zamieszczają autorzy. W środku znajdują się tak oczywiste rzeczy, że wstyd o tym pisać (jak napisać maila do blogera, żeby mu się przypodobać, czego nie pisać i dlaczego bloger jest świętą krową).

Książka jest swoistym przewodnikiem dla dewelopera aplikacji o tym jak wypromować swój program. Składa się z ośmiu, wyważonych objętościowo i logicznie poukładanych rozdziałów. Tak jak większość tego typu publikacji, możemy wyróżnić część teoretyczną i praktyczną, chociaż w przypadku tej książki autorzy bardzo zgrabnie przechodzą pomiędzy tym co powinno być, a tym co jest w rzeczywistości.

Autorami książki są Erica Sadun oraz Steve Sande, uznani autorzy książek o podobnej tematyce ale przede wszystkim doświadczeni blogerzy piszący dla The Unofficial Apple Blog (TUAW),będącym jednym z największych i najbardziej opiniotwórczych serwisów dotyczących aplikacji i gadżetów dla sprzętu z logiem ugryzionego jabłuszka.

Swoją historię, autorzy zaczynają od przedstawienia tego jak funkcjonują blogi oraz jak wygląda typowy dzień blogera. Ponadto rozłożony jest na części pierwsze proces, powstawania recenzji i jakie skutki mogą odnieść recenzje różnego typu. Rozdział ten szczególnie polecam osobom, które zamierzają skonfrontować się po raz pierwszy ze światkiem recenzenckim.

Pełna recenzja na:

• 2016
  • Programowanie/Strony
  • 2018 inwentaryzacja

Dodaj cytat z książki Idealna reklama. Sztuka promowania aplikacji w internecie