Antropologia kulturowa. Globalne siły, lokalne światy

Okładka książki Antropologia kulturowa. Globalne siły, lokalne światy
Jack David Eller Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Cultural Anthropology: Global Forces, Local Lives
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2012-01-01
2012-01-01
Anna Gąsior-Niemiec
socjologia antropologia kulturowa kultura społeczeństwo nauki społeczne

Nie będę się niepotrzebnie rozpisywał, zresztą ciężko recenzować książkę, która pełni funkcję podręcznika. Pomijając całkowicie kwestie czysto merytoryczne i wiążące się z obiektywizmem (bądź jego brakiem) autora, chciałbym zwrócić uwagę na tylko jedną istotną właściwość tego typu publikacji.

Żyjemy w kulturze mocno etnocentrycznej, tyczy się to zarówno naszych idei...

• Antropologia
  • Kulturoznawstwo
  • 2015
  • Historia
  • Ameryka
  • Historia i antropologia

Jack David Eller Antropologia kulturowa. Globalne siły, lokalne światy Zobacz więcej