Powstanie Warszawskie w walce i dyplomacji

Okładka książki Powstanie Warszawskie w walce i dyplomacji
Janusz Kazimierz Zawodny Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN reportaż
reportaż
Wydawnictwo Naukowe PWN
1994-01-01
1994-01-01
Powstanie Warszawskie AK 1944 II Wojna Światowa

Bardzo rzeczowa i przystępnie napisana książka. Autor pokazuje na podstawie dokumentów zbrodnicze zaniechanie Sowietów, cynizm Roosevelta oraz Churchilla. Omawia jaki wpływ na decyzję o wybuchu Powstania miały konflikty w łonie Rządu Londyńskiego i pozostawienie "Bora" samego w jego decyzjach o np. kapitulacji Powstania.

• Powstanie Warszawskie
  • 2013