Dzień jak dzień

Simon Beckett Wydawnictwo: Amber Cykl: Dr David Hunter (tom 1.5) kryminał, sensacja, thriller
Just Another Day
Radosław Januszewski
Amber
opowiadanie David Hunter
Just Another Day
Dr David Hunter (tom 1.5)
kryminał, sensacja, thriller
Radosław Januszewski
opowiadanie David Hunter

Przyjemne opowiadanie, gdzie możemy zobaczyć jak David Hunter poznał swoją żonę.

Doktor David Hunter nawet podczas świąt Bożego Narodzenia myśli o swojej pracy. Gdy dostaje telefon z prośbą o konsultację w sprawie morderstwa 76-letniej staruszki, bez chwili wahania spieszy na pomoc. Kobieta zginęła od uderzenia butelką w głowę. Przy jej ciele zastano bezdomnego, który został natychmiast aresztowany. Jednak ten twierdzi, że niczego nie...

Miło się czytało to opowiadanie. Postanowiłam przeczytać serię o Hunterze, więc jak już czytać, to czytać wg kolejności jaką nadano w wydawnictwie.

Krótkie, do przeczytania w 15-20 minut, opowiadanie z dr Davidem Hunterem przedstawia okoliczności poznania przez niego jego przyszłej żony, Kary.
Pewnej wigilii na zlecenie policji David bada zwłoki starszej kobiety, o której zamordowanie podejrzewany jest pewien bezdomny pijaczyna. Czy jest winny? Na to pytanie odpowie nasz główny bohater...
Akcja osadzona jest jeszcze...

Opowiadanie wg chronologii cyklu,to tom 1.5,wg przedstawionych wydarzeń poprzedza tom 1,bo poznajemy początku pracy Huntera.

Nie lubię opowiadań,więc minus na starcie,wątek kryminalny jest mocno zmarginalizowany,autor skupił się na uczuciach bohatera.Są też przeskoki miejsca akcji,trochę ciężko się w tym połapać,na szczęście tym razem mało jest dwóch sposobów narracji:raz...

Króciutkie opowiadanie z Davidem Hunterem w roli głównej. Nie wnosi nic nowego do całości cyklu. Poznajemy tylko sytuację w jakiej doszło do poznania Davida i jego żony Kary.

Te opowiadanie zawarte w drugim tomie jako swojego rodzaju dodatek przynosi nam garść dalszych informacji na temat tego czym zajmuje się główny bohater i wątku z jego życia prywatego. Polecam tym, którzy zapoznali się już z książkami z tego cyklu, a nie czytali tegoż opowiadania :)

Krótkie, szybkie i przyjemne. Taki Beckett w dobrym stylu. I koniec zaskakuje.

Na półkach: , , , ,

W końcu udało mi się przeczytać to krótkie opowiadanie i szczerze mówiąc, wiele dotąd nie straciłam. Chyba jestem zbyt mało romantyczna na takie opowiastki ;) Wolę rozkładające się zwłoki i śledztwa. Mając już w ręku kolejny tom o doktorze Hunterze ciężko jest mi docenić możliwość ponownego spotkania z głównym bohaterem, jaką dał nam autor tworząc to opowiadanie. Ot taki...

To lekkich rozmiarów opowiadanie, to dwa w jednym. Jest tutaj trochę z życia zawodowego Huntera i z życia prywatnego. Dla osób, które nie znają ani postaci, ani autora, może stanowić zachętę do przeczytania innych książek z cyklu.

Dyskusje

2 141
  • Chcę w prezencie
  • Simon Beckett
  • 2014
  • 2018
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Dzień jak dzień