Tajemnice Blizny. Wywiad Armii Krajowej w walce z rakietami V-2

Jan SzkudlińskiRafał Wnuk Wydawnictwo: Oskar, Muzeum II Wojny Światowej historia
Oskar, Muzeum II Wojny Światowej
II wojna światowa Armia Krajowa
historia
II wojna światowa Armia Krajowa

Książka zawiera rozdziały pisane przez różnych autorów. Nie wszystkie są na równym poziomie.
Nie chodzi tu o poziom wiedzy, bo ten we wszystkich przypadkach jest wysoki, ale o "czytalność" poszczególnych części. Z tymi jest różnie.
Po wprowadzeniu przechodzimy do rozdziału "Pomorska Konspiracja w walce z bronią V w latach 1943-44".
Bardzo ciekawy rozdział z dużą ilością...

Mimo iż od zakończenia drugiej wojny światowej minęło już prawie siedemdziesiąt lat, wiele jej aspektów i towarzyszących temu wydarzeń nadal okrywa mgła tajemnicy i niedopowiedzenia, zaś zdania historyków i badaczy wciąż są podzielone. Jednym z takich miejsc wokół którego nie milkną kontrowersje i domysły jest niewielka (znajdująca się na północ od Ropczyc) miejscowość...

• 10.Regionalia
  • II wojna światowa