Szalony J.

Amber
Carnivore: A Memoir of a Cavalry Scout at War
biografia, autobiografia, pamiętnik
2013-11-21

Współczesne działania wojenne widziane z perspektywy bezpośredniego uczestnika. Zmienia perspektywę w porównaniu z oficjalnymi wiadomościami.

Na półkach: , , , , , ,

Książkę polecam lubiącym literaturę wojenną. Dla innych może być ciężka. Brak tu opisów przyrody, życia codziennego cywilów i żołnierzy. Ot, akcja goni akcję. Strzały z Bradley'a, strzały z Abramsa, strzały z kałacha, strzały z M14...
Zapoznajemy się z karierą wojskową sierżanta Johnsona, od unitarki aż po odejście z wojska, Blackwater i próby spisania przedmiotowej...

Ciekawa książka godna polecenia. Opisane są pierwsze spostrzeżenia żołnierza US Army co do odmiennego podejścia Irakijczyków do tzw. wyzwolenia i stabilizacji.

Książka z wojną w Iraku w tle - tym razem "szalony" dowódca Bojowego Wozu Piechoty Bradley i jego przygody

Tak powinna wyglądać książka biograficzna. Mnóstwo anegdot i ciekawostek, aż chce sie czytac kolejny rozdzial. Z czystym sercem mozna polecic fanom biografii/ pamietknikow/ reportazy.

Książka na pewno nie jest przeznaczona dla ludzi o słabych nerwach. Mocna, brutalna, wartka akcja, która na długo pozostaje w pamięci po przeczytaniu. Oparta na wspomnieniach frontowego żołnierza, uznawanego za jednego z najskuteczniejszych żołnierzy w historii U.S.A., czyta się jak wspaniałą powieść wojenną - lecz historie w niej zawarte miały miejsce naprawdę i wypełnione...

Dyskusje

• Przeczytane w 2015
  • Wojskowe
  • Wojny, konflikty i akcje zbrojne
  • Historia
  • Biografia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Szalony J.