Liroy. AutobiogRAPia Vol. 1

Liroy Wydawnictwo: Anakonda Seria: Gwiazdy sceny biografia, autobiografia, pamiętnik
Anakonda
Liroy rap hip-hop autobiografia
biografia, autobiografia, pamiętnik
Gwiazdy sceny
Liroy rap hip-hop autobiografia

Każde udane dzieło cechuje się bezgranicznym zaangażowaniem autora w jego realizację, a że sam jestem artystą to znam temat od podszewki. I niestety powyższa publikacja jest całkowitym zaprzeczeniem takiego stanu rzeczy: napisana byle jak w pośpiechu, żeby tylko coś napisać i zdążyć z kilkutygodniowym terminem. Mało tego: jest tak dziecinnie przekoloryzowana, że aż oczy...

Ciekawe fakty z życia i początków kariery muzycznej Piotra Marca.

Ciekawa książka.Doceniam to że Liroy sam napisał tą książkę, jednak czuje jakiś niedosyt. Książka jest tylko uzupełnieniem wiedzy gdy zna się tego goscia powierzchownie. Liroy strasznie miesza daty i czasem nie wiadomo o jaki okres w jego życiu akurat chodzi. Książkę czyta się bardzo szybko, wręcz się ją połyka w jeden wieczór.

Stylistycznie - słaba to rzecz, chociaż czyta się szybko (połknięta w jeden dzień).

Sama treść natomiast - dobra! motywująco-wspominkowa.

Ileż ja razy odpalałem Scyzoryka I Scoobiedoo :) Rodzice i sąsiedzi na pewno mieli mnie dość ;]

Po pierwsze - Liroy jest starszy niż ja, ale mimo wszystko, blokowiska, klimat w jakim się wychowywał i szczególnie jego muzyka, kojarzą...

Biografia wciąga. Jednakże po jej przeczytaniu mam przed sobą obraz Liroya jeszcze kompletnie nieznanego człowieka o którego biły się wszystkie napotkane kobiety aby je przeleciał. Generalnie wszystko mu się udawało i w ogóle mam wrażenie, że bardzo wiele z tych historii jest delikatnie mówiąc naciągana, podkręcona. Nie mogę oprzeć się temu wrażeniu. Jedynie końcówka czyli...

1950

Liroy ,mimo ciężkiej sytuacji rodzinnej ,dzięki swojemu uporowi osiągnął sukces.Stał się sławnym raperem i producentem muzycznym.Ale tego że będzie też politykiem to chyba w najśmielszych snach sobie nie wyobrażał .(Urodzony w Busku Zdroju ,ja też ;-) )

Na półkach: , , , ,

Książka ta niestety do mnie nie przemówiła.Lubię bardzo twórczość jak i osobowość Liroya i rozumiem że czasu za wiele nie miał do napisania tego ale mimo to książka nie zadowala.Na plus jest to że nawet przyjemnie się czyta i dość szybko.Na minus natomiast opisane historię.Ciężko sprawdzić ich autentyczność aczkolwiek wiele z nich naprawdę daje do zastanowienia.Przykro mi...

Z radością pochłonęłam ją za jednym razem. Pomysł opisania czasów do wielkiego sukcesu Alboomu uważam za trafiony. Jest to jednak, wg mnie, książka raczej dla pasjonatów rapu, choćby ze względu na użyty slang. Czekam na część II

To dla mnie duże zaskoczenie, ale książka jest niesamowicie wciągająca i ciekawa! A historia życia Piotra Marca to dowód, że z każdych tarapatów da się wyjść. I to jeszcze kręcąc na tym dobry hajc (autor używa ostatniego słowa dość często) :)

Dobry zbior opowiadan momentami ciezko uwierzyc ze sa to prawdziwie historie, czyta sie lekko dla fanow ksiazka obowiazkowa
Polecam

Dyskusje

• 2015
  • Wędrująca książka Anglia :-)
  • Przeczytane w 2018
  • 2013