Dyktatorzy i ich kobiety. Seks, władza i pieniądze

Okładka książki Dyktatorzy i ich kobiety. Seks, władza i pieniądze Przemysław Słowiński
Okładka książki Dyktatorzy i ich kobiety. Seks, władza i pieniądze
Przemysław Słowiński Wydawnictwo: Videograf biografia, autobiografia, pamiętnik
Videograf
2013-01-01
2013-01-01

Książka z całą pewnością nie jest nudna. Przystępny język, lekki, swobodny styl. Mała uwaga - upadek muru berlińskiego miał miejsce w roku 1989, a nie w 1990...

Ciekawie napisana, jednak nawet ja, laik historyczny, znalazłam parę przekłamań, np. Swietłana Alliłujewna nie została mniszką do końca życia, a jedynie na jakiś czas, a Maria Magdalena (wspomniana przy jednej z postaci) nie była prostytutką...

Ebook wydawnictwa Videograf (wydanie pierwsze) jest w przyzwoicie sformatowany, chociaż w kilku miejscach nie domaga (głównie w podtytułach).

Książka spełnia obietnice swojego tytułu.
Opisy są pośrodku wzmianek encyklopedycznych i szerokich biografii, z duchem pisarskim, którego brak w encyklopediach.
Jedyny minus wynikający z takiej konwencji, to to że kiedyś przeczytam ją jeszcze raz , po kawałku , w nawale postaci zaczynają się zacierać poszczególne biografie.
Każdy rozdział dotyczy kolejnego dyktatora , opis jego życia, z krótkim tłem , z pojawiającymi się chronologicznie ich kobietami. To żony , drugie żony, kochanki na krótko czy na lata.
Historie są często okrutne, sporo okraszonych pikantnymi szczegółami podawanymi w niewulgarny sposób i ciekawostkami.
Kobiety dyktatorów są różnorodne, wiążących się z nimi z miłości , miłości do pieniędzy czy władzy, czy ze strachu.
Niektóre mają wiele do powiedzenia, inne żyją w strachu, wiele zostaje z mężczyznami do końca.
Dyktatorem, który miał tylko jedną kobietę życia to Borys Jelcyn, mąż Reisy. Pozostali zwykle korzystali obficie z uciech życia. Kilku zdołało nabawić się syfilisu.
Z ciekawostek:
Dwóch dyktatorów to synowie szewca- i Stalin, i Caucesko . Dziadek Putina był kucharzem u Lenina ,a następnie Stalina Dwie wielkie damy były w przeszłości prostytutkami -Evita Peron, i Elena Caucesko zwana "straszną dziwką".
Opis Hitlera, w czasach gdy wstąpił do małej partyjki ,która następnie rozdmuchał, ubierającego się jak tyrolski góral ze skórzanymi portkami na szelkach i białych skarpetach. To musiał być ciekawy widok.

Książka spełnia obietnice swojego tytułu.
Każdy rozdział dotyczy kolejnego dyktatora ,...

• Polityka
  • 2016
  • Kupione na nowym mieszkaniu
  • E-Booki

Przemysław Słowiński Dyktatorzy i ich kobiety. Seks, władza i pieniądze Zobacz więcej