Życie (nie) całkiem spokojne

Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Klin Cykl: Autobiografia [Joanna Chmielewska] (tom 1-7) biografia, autobiografia, pamiętnik
Klin
Klin
Autobiografia [Joanna Chmielewska] (tom 1-7)
biografia, autobiografia, pamiętnik
2013-10-04

Nudnawe, biorąc pod uwagę, że pisała Krolowa polskiego kryminału.

To skrót wszystkich siedmiu tomów Autobiografii Joanny Chmielewskiej; jak wspominałam wcześnie, bardzo lubię jej książki, więc nie mogłam się oprzeć i skróconej autobiografii. To jest rzeczywiście dobry pomysł dla niecierpliwych, bo wszystko w jednej książce, którą czyta się bardzo lekko. Polecam

Na półkach: , , , , ,

Nareszcie zabrałam się za skróconą wersję "Autobiografii" jednej z moich ulubionych autorek. Nie wiem, dlaczego wcześniej po nią nie sięgnęłam. To była bardzo dobra lektura. Wierzę, że wydawca wybrał najciekawsze elementy z siedmiotomowej autobiografii. Taka objętość była dla mnie w sam raz. Joanna Chmielewska wspaniale opowiada o czasach dzieciństwa, swojej rodzinie,...

Na początek muszę przyznać, że nie byłam dotąd miłośniczką twórczości Joanny Chmielewskiej. Wyznam więcej, żadnej z jej książek nie doczytałam do końca. Trudno mi zrozumieć, w czym tkwi istota problemu. Nie bawiły mnie dialogi i perypetie bohaterów, a język często drażnił lub irytował. Dostrzec można taki dychotomiczny podział czytelników: na zagorzałych miłośników...

Genialna, przezabawna, cudowna! I autorka i jej biografia!

Autorka , która towarzyszy mi od lat i zapewne jak dla wielu , jest na zły humor i dobry , deszczowe dni lub pogodne. Nie ma to znaczenia . Poprostu dobrze że jest.
Polecam całą bibliografię .

1954

Świetna i pełna autoironii biografia autorki znanych kryminałów. Poznanie życia Pani Joanny, było czystą przyjemnością!

Mieszane uczucia. Bo z jednej strony Chmielewska, czyli bardzo zabawnie i ciekawie. Z drugiej nihil novi, to jest dokładnie ta sama Autobiografia, tylko krócej.
Znów wzruszyłam się przy śmierci Alicji. Oj tak.

W odniesieniu do kilku kultowych kryminałów autorki to książka bardzo przeciętna,trochę o kulisach twórczości,trochę o życiu prywatnym,taki wigilijny groch z kapustą,jednak nadal jest to pióro Chmielewskiej.

Streszczenie wszystkich części Autobiografii.Dla tych ,którzy je czytali książka może okazać się rozczarowaniem.Dla tych,do których nie dotarły wszystkie tomy wymienionej Autobiografii -inspiracja do jej poszukania.

• Joanna Chmielewska
  • Chcę w prezencie